main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ken Torn Poola rallil. Jorge Cunha

Ken Torn Poola rallil. Jorge Cunha

Ken Tornil Rally Estonial kõrged eesmärgid

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
09.07.2019
07:59

Nädalavahetusel sõidetav Rally Estonia on Eesti autoralli meistrivõistluste etapiks ja selle sarja raames sõidetakse Estonian Junior Challenge sari. Ametlikul WRC promotsioonirallil lähevad Ford Fiesta R3 autodega sõidetava Estonian Junior Challenge liidrina starti Ken Torn ja Kauri Pannas.

Sel aastal on Ken Torni ja Kauri Pannase nimel ka kaks ERC FIA Euroopa autoralli meistrivõistluste etapivõitu ERC 3 Junior klassis M-Sport meeskonna Ford Fiesta R2T võistlusautoga.

„Kodune konkurents on maru tugev, kõik poisid on väga kiired ja lihtsat pole siin midagi,” tõdes Ken Torn, lisades, et loomulikult on hea kui sellise mastaabiga sündmus Eestis korraldatakse, kuid eks suurem tähelepanu on arusaadavalt WRC sõitjatel.

“Aga usun, et ka meie saame piisavalt pildis olla. Lisaks veel ka välissõitjad, kellega enda kiirust saab võrrelda. Rally Estonia on alati olnud mõnusa atmosfääriga ja saame nautida head rallinädalavahetust. Meie eesmärk on auto tervelt koju tuua ja koguda võimalikult palju punkte.“

Liidritest 30 punkti kaugusel on Robert Virves ja Sander Pruul, kolmandad, üheksa punkti kaugusel teisest kohast on Roland Poom ja Ken Järveoja, kes osalevad tänavu Junior WRC sarjas ja kelle parim tulemus selles sarjast on Rootsi teine koht. Kokkuvõttes on nad hetkel viiendad.

Neljandalt ja viiendalt kohalt leiab vastavalt Kaspar Kasari, kelle kaardilugejaks on Rally Estonial Gabriel Müürsepp ning Gregor Jeetsi ja Kuldar Siku. Kõik sõitjad on Rally Estonial stardis. Eestlastest sõidab EMV3 klassis Peugeot 208 R2 autoga Georg Linnamäe, kelle kaardilugejaks on Volodymyr Korsia. Väliskülalistest tasub ära märkida 2018. aasta Prantsusmaa juunioride meister Adrien Fourmaux koos Renaud Jamouliga, kes on tänavu osalenud ka autoralli maailmameistrivõistlustel. Samuti Adam Westlund koos Joakim Sjobergiga, kes on hetkel Läti meistrivõistluste liidrid juuniorklassis. Kaugeimad külalised esiveoliste autode klassis tulevad aga Indiast ja Tšiilist.

2019. aastal on koostöös M-Spordi, Pirelli, MM-Motorspordi ja OT Racinguga korraldatava sarja peaauhinna väärtuseks 90 000 eurot. Igal etapil on heitlus selles sarjas olnud väga tihe ja sama on oodata ka Shell Helix Rally Estonial. Estonian Junior Challenge sõidetakse Eesti meistrivõistluste klassi EMV 3 sees. Selles klassis on Rally Estonial ka palju välissõitjaid.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.