main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võidumehed. M-Sport Poland

Võidumehed. M-Sport Poland

Ken Torn ja Kauri Pannas kihutasid end Ungaris võitjaks

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
08.11.2020
20:23

Ford Fiesta Rally4 autoga sõitvad Ken Torn ja Kauri Pannas võtsid Ungaris toimunud EM-rallil võidud klassides ERC3 ja ERC3 juunior. Mõlemas arvestuses edestasid saarlased  42 sekundiga hispaanlast Josep Bassas Masit.

„Ralli oli meie jaoks vägagi õpetlik, sest sellistes oludes veel asfaldi rehvidega me sõitnud ei olnud. Kindlasti tulemusega üli rahul ja õnnelik,“ ütles Ken Torn.

Ken Torn – Kauri Pannas alustasid Ungari ERC ralli pühapäevast võistluspäeva ERC3 ja ERC3 Junior klasside liidrikohal. Ööga oli kohtunikud korrigeerinud eestlaste kuuenda kiiruskatse aega, mis tähendas, et nende edu lähimate konkurentide ees suurenes 27,9 sekundilt 51,9 sekundi peale.

Viimast võistluspäeva alustasid Torn – Pannas väga heas tempos. Neljast sõidetud katsest võitsid saarlased kaks ja kahel korral oldi teine. Edu hispaanlaste Josep Bassas Mas – Axel Coronado Jiménez (Peugeot 208 Rally4) ees oli hoolduspausile tulles 58,4 sekundit.

Peale hoolduspausi sõidetud katse võit samuti saarlastele, mis oli nendele juba üheksandaks katsevõiduks Ungari ERC etapil. Võistluse eelviimasel katsel andsid nad konkurentidele tänu rehvipurunemisele mõned sekundid tagasi, kuid kuna nende edu oli piisav, siis pääseti sellest olukorrast vaid kerge ehmatusega. Võistluse viimasel katsel Torn – Pannas enam suur riske ei võtnud ning sealt neile katse teine aeg.

Kuueteistkümne sõidetud kiiruskatse kokkuvõttes Torn – Pannasele ERC3 ja ERC3 Junior klasside kindlad võidud. Mõlemas arvestuses teise koha saanud hispaanlaste Josep Bassas Mas – Axel Coronado Jiménez (Peugeot 208 Rally4) ees oli eestlaste edu lõpuks 42 sekundit.

Saarlased on nüüd neljast sõidetud ERC etapist võitnud ERC3 ja ERC3 Junior arvestustes kolm (Itaalia, Läti, Ungrari). „Mega rahul, ikka mega. Tulla esimest korda nendele teedele ja saada selline tulemus. Siit on palju kaasa võtta. Mina ja Ken täname kõiki toetajaid, kaasaelajaid ja peresid,“ ütles kaardilugeja Kauri Pannas.

Mitteametlikel andmetel suurendasid Ken Torn – Kauri Pannas ERC3 Junior arvestuse edu hispaanlaste ees 6 punkti võrra. Kaks etappi enne ERC3 Junior hooaja lõppu on Torn – Pannase edu Bassas Mas – Coronado Jiménez ees 33 punkti.

ERC hooaja viies etapp sõidetakse 26.-28. novembrini Kanaaridel.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.