main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rein Kirst näitas head mängu. Alver Kivi

Rein Kirst näitas head mängu. Alver Kivi

Kabetajad mängisid välkturniiri

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
26.01.2019
09:25

Juba mitmendat aastat kiduvad välkkabe meistrivõistlused ärgitasid järele vaatama, kuhu meie kabetajad kadunud on.

Viimased suure osavõtuga (16 kabetajat) välkkabe meistrivõistlused toimusid 20 aastat tagasi. Nüüd pole viit neist (Paul Antsaar, Leino Lember, Henno Päeske, Jaanus Kiil, Elmar Aro) enam elavate kirjas ning kaheksat (Hain Vaher, Heino Tammeaid, Ahti Lepp, Gunnar Usin, Jaanus Vallaste, Eino Palu, Meelis Vaher, Aare Mölder) näeb kabevõistlustel harva. Jätkuvalt võistlevad Rein Kirst, Villu Kallas ning Jaan Truu.

Neljapäeva õhtul mängiti selle aasta “välgu” kaks esimest turniiri. Esimesel neist jagasid esikohta Rein Kirst ja Ivar Truu 5,5 punktiga 8-st. Võrdselt 4 punkti kogusid Villu Kallas ning Jaan Truu. Ka esmakordselt “suurte onudega” mängimas käinud Kuressaare Gümnaasiumi koolipoiss Ott Johannes Valge sai silma pähe ehk punkti tabelisse.

Teise turniiri võitis Rein Kirst 4,5 punkriga 6-st, edestades Ivar Truud poole punktiga. Kolmas oli 2 punktiga Jaan Truu. Kokkuvõttes on Kirstul 21, Ivar Truul 19, Jaan Truul 15,5 ning Villu Kallasel 14,5 arvestuspunkti.

Kuna kuuest turniirist läheb arvesse 4 paremat tulemust, pole veel hilja liituda võistlusega neljapäeval, 31. jaanuaril, mil mängitakse 3. ja 4. turniir.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.