main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ivar Truu käiku mõtlemas. Alver Kivi

Ivar Truu käiku mõtlemas. Alver Kivi

Kabetajad Eesti meistrivõistlustel

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
27.01.2020
15:59

Eesti meeste kabemeistrivõistlusi Rakveres alustas 18 kabetajat, kuid lõpetas ainult 16 – külmetushaigus võttis kaks osalejat rajalt maha.

Šveitsi süsteemis peetavatel turniiridel esimese vooru paare ei loosita, vaid need pannakse kokku vastavalt reitingutele. Antud juhul nii, et kõrgeima reitinguga kabetaja (suurmeister Arno Uutma) sai vastaseks 10. reitinguga kabetaja, 2. reitinguga mängija 11. reitinguga vastase jne.

Seekord hakkasid reitingult nõrgemad tugevamatele südilt vastu ning ainult neljas paaris üheksast järgiti “subordinatsiooni”. Kaaluka panuse “mässu” andsid ka saarlased. Meister Argo Unnuk eksis  mikromatši teises partiis Jaan Truu vastu jämedalt ja kaotas. Tugev meistrikandidaat Konstantin Selli ületas Ivar Truuga mängides pingelises seisus mõtlemisaja ega suutnud revanšeerida ka teises partiis,

Nagu arvata oli, panid tugevamad varsti oma paremuse siiski maksma. Tänu edukale algusele said saarlased mängida turniiri favoriitidega rea matše, kus tuli muidugi “kooliraha” maksta. Siiski oli koht turniiritabeli esimeses pooles saarlaste jaoks kättesaadav kuni viimase, kaheksanda vooruni. Seal aga mängiti äärmiselt ebaõnnestunult ja kukuti hoobilt tahapoole: 13. Ivar Truu 7 (18-st), 14. Jaan Truu 6 punkti. Seega mängis paremuselt 14. reitinguga Ivar oma koha välja, 11. reitinguga Jaan aga mitte.

Eesti meistritiitli pärast konkureeris rida tugevaid kabetajaid, kuid lõpuks pani Uutma oma paremuse kindlalt maksma, võites turniiri 13 punktiga. Võrdselt 11 punkti kogunud kabetajatest läks “hõbe” Andus Tullile ja “pronks” ikkagi Unnukile, kelle vastu saarlaseed olid kogunud 3 punkti neljast.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.