main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Hindrek Pulk veel Saaremaa meeskonna ridades. Alver Kivi

Hindrek Pulk veel Saaremaa meeskonna ridades. Alver Kivi

Hindrek Pulk: oli enese leidmise ja otsimise aeg

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
17.04.2020
08:45

Võrkpallur Hindrek Pulgal jäi seljataha karjääri esimene välishooaeg Euroopa üheks tugevamaks võrkpalliliigaks peetava Prantsusmaa eelmise hooaja hõbemedalist Chaumonti koosseisus. Portaal Võrkpall24 võttis 29-aastase saarlasega ühendust, et uurida temalt katkestatud hooaja ja tulevikuplaanide kohta.

Võib vist öelda, et tänavune hooaeg oli sinu jaoks iga mõttes eriline, kuigi ei kulgenud just kõige paremini?

Jah, aga samas on mul ka positiivset sellelt hooajalt kaasa võtta. Kokkuvõtteks ütleksin nii, et see oli suuresti võitlus iseendaga, nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Oli selline enese leidmise ja otsimise aeg. See hooaeg õpetas päris palju mulle. Vaimse poole pealt oli tänavune hooaeg kindlasti kõige raskem.

Ütlesid, et sellelt hooajalt on ka positiivseid asju kaasa võtta. Mis need oleks?

Üks asi on see, et suutsin tagasilööke tõrjuda ja neist välja tulla. Ma olin päris pikalt oma kehaga kimpus, kuid hooaja suutsin lõpetada (Prantsusmaa võrkpalliliit pole ametlikult hooaega lõppenuks kuulutanud – toim.) tervena. Suutsin nii mõnestki august välja tulla ja lõpuni pingutada. Ma arvan, et see ongi kõige olulisem, hoolimata sellest, et mängida sisuliselt ei saanudki. Aga treeneril (Silvano Prandi – toim.) oli oma nägemus ja mina tema plaanide sisse ei mahtunud. Usun siiski, et suutsin endast välja pigistada maksimumi sellises olukorras.

Ega sa poleks vist ise ka osanud oodata, et nii vähe mängida saad?

Tegelikult ma ei osanud midagi oodata. Ma lihtsalt pidin ootama oma võimalust. Ühes mängus alustasin algkooseisus, kuid lõpuni ma mängida ei saanud. Võib-olla ma ei osanud oma võimalust tol hetkel ära kasutada, aga ma usun, et olin rohkem võimalusi ära teeninud.

Milline trennikvaliteet klubis oli?

Meil olid väga head mängijad. Tase oli väga kõva ja iga trenn pidi kõvasti pingutama, et pallid maha jääks. Mängijate taha ei jäänud midagi, aga trennide ülesehitus polnud sellisel tasemel, nagu oleks ehk oodanud. Kas treener ei osanud korralikult trenne läbi viia või oli lihtsalt vanuse tõttu laisaks jäänud. Mina polnud ainuke, kes treeningute kvaliteedi üle kurtis, seda tegi terve meeskond.

Millises elemendis sa ise tunned, et arenesid?

Vaimse poole pealt. Kombati siin erinevaid piire ja oli perioode, kus oleksin võinud käega lüüa ja kõik kuradile saata, aga see kõik tegi mind vaimselt tugevamaks. Mängulise poole pealt ehk ka mingil määral, sest sain ju trenni teha väga heade mängijatega mõnusas keskkonnas. Olin mugavustsoonist väljas ja see kõik arendas.

 

Oskad sa enda uue hooaja plaanidest midagi rääkida?

Oh ei. Praegu on veel vara millestki rääkida. Eks näis, mis võrkpallimaailmas tulevikus toimub, kuid ilmselt ma nii head pakkumist, nagu Chaumont’i variant oli, ei saa.

Võrkpalli mängimist kõrgel tasemel sooviksid ikkagi jätkata?

Jah, aga seda saab otsustada siis, kui hakkavad pakkumised lauale tulema.

Tänavune hooaeg motivatsiooni alla ei tõmmanud?

Pigem mitte. Andis just enesekindlust juurde, et suudan väga rasketest olukordadest välja tulla.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.