main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Räim usub, et väljub tööpausilt tugevana

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
16.04.2020
12:29

Kuigi ka jalgrattamaailm on seoses koroona viiruse levikuga pausil, võistluste graafikud on ringi tõstetud ja tulevik on üldiselt segane usub profiklubis Israel Start-Up Nation sõitev Mihkel Räim, et tuleb olukorrast välja korralikus konditsioonis.

„Esialgu ei ole mul mingeid konkreetseid plaane,“ tunnistas Mihkel Räim. „Võistluste uued kuupäevad on küll paika pandud, kuid keegi ei saa täna saja protsendiliselt öelda, et need siis ka sõidetakse. Kui väiksemad sõidud peaks algama, siis vaatame edasi.“

Palju olulisi võistlusi on kavandatud suve lõppu ja võistlusgraafik võib kujuneda ülimalt tihedaks. Nii toimuvad kolm suurt rattatuuri ja maailmameistrivõistlused 2,5 kuu jooksul. Tour de France peaks algama 29. augustil, kohe selle lõppedes 20. – 27. septembrini sõidetakse Šveitsis maailmameistrivõistlused. Itaalia velotuur Giro d’Italia toimub pärast UCI maantee maailmameistrivõistlusi ja sellele järgneb Hispaania velotuur Vuelta Ciclista a España.

Oma tänavuse hooaja üheks peaeesmärgiks seadis Mihkel Räim kindlustada korralike sõitudega endale profileping ka järgmiseks hooajaks. Samas võib võistluste vähesus teha Saaremaa esiratturile tema plaanide teostamisel karuteene.

„Raske öelda, kuidas asjad lähevad, aga mingi küsimärk on kindlasti õhus,“ märkis Mihkel Räim. „Samas on mul tänavu siiski üks võit kirjas ja maailmas praegu selliseid mehi palju ei ole. Selles plaanis peaks kõik olema korras.“

Koroona kriisile järgneb kindlasti ka majanduslik tagasilöök, mis ei jäta puudutamata ka jalgrattamaailma. Mihkel Räim tõdes, et kui mõned klubid peaksid oma tegevuse lõpetama, siis kindlasti tekib sõitjate turule surve, sest mehi, kes tööd otsivad saab olema palju.

„Midagi ikka leian ja erinevaid faktoreid on siin palju,“ oli saarlane enesekindel. „Olen veendunud, et saame sel aastal ka ikkagi veel võidu sõita. Siis oleneb kuidas ja kui palju on keegi saanud treenida ja selles mõttes olen ma rahul.“

Mihkel Räim on juba kuu aega saanud harjutada Saaremaal kodustes tingimustes. Kui ilm juhtub olema rattaga sõitmiseks väga kehv, siis saab harjutada pukil või rassida jõuharjutustega. „Mina hätta ei jää, päris hea seis on,“ märkis rattur.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.