main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Hindrek Pulk rünnakul. Alver Kivi

Hindrek Pulk rünnakul. Alver Kivi

Hindrek Pulgale jäi tänavune hooaeg viimaseks

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
14.08.2021
14:16

Saaremaa Võrkpalliklubi ja Eesti koondise diagonaalründaja Hindrek Pulk võitles terve eelmise hooaja haige õlaga, mida ta lõplikult töökorda enam ei saanudki ja ravimatu vigastus on ka põhjuseks miks mees edukale karjäärile joone alla tõmbas.

„Olen otsustanud lõpetada,“ tõdes mitmekordne Eesti ja Balti meister 30-aastane Hindrek Pulk. „Tervis pole juba ammu korras olnud, aga olen kuidagi siiani hakkama saanud. Viimase aasta elasin valuvaigistite ja muude keemiliste ainete peal, aga niimoodi jätkata ei ole mõistlik.“

Oma karjääriga tippvõrkpallis jääb Hindrek Pulk rahule, sest võite ja kordaminekuid oli palju. „Eks kõik võidud on olnud omamoodi tähtsad, aga võrkpall on andnud mulle eluks hindamatu kogemuse,“ lausus ta.

„Olen õppinud võitlema, enda jaoks raskeid olukordi ületama ja teadmise, et kindlasti ei tohi alla anda. Muidugi saab ka alati paremini, aga võib julgelt öelda, et midagi ei ole jäänud tegemata ja olen võtnud sellest kehast maksimumi. Võib-olla kui oleks olnud pisut rohkem õnne läinuks ka mõni asi teisiti, aga kahetsemiseks ei ole mitte kuidagi põhjust.“

Kui suurem osa Hindrek Pulga karjäärist mõõdus Eesti klubides, siis 2019. aastal sõlmis ta lepingu tollase Prantsusmaa hõbedaklubi Chaumont’iga. See jäi diagonaalründaja jaoks ka ainsaks välisklubiks.

„Võib-olla oleks võinud välismaal rohkem mängida, varem sinna minna ja madalamalt alustama,“ leidis ta. „Aga siis oleks jäänud Eestis kõik need asjad saavutamata. Prantsusmaal mängimine oli minu jaoks õpetlik kultuurireis, sest oleks tahtnud rohkem mängida ja ennast korralikult tõestada.“

Samas on Hindrek Pulk saanud käe valgeks Eesti koondises. „Olen äärmiselt õnnelik, et sain Kuldliiga Final Fouris mängida põhikoosseisus ja anda koondise mängu oma panuse,“ kiitis ta võimalust sinisärke esindada.

Aga nagu kõigil lõppenud hooajal Saaremaa Võrkpalliklubis mänginud meestel kippus lõpp inetuks ka Hindrek Pulgale, kellele klubi on tänaseni võlgu. „Paraku läks nii ja lõpp ei olnud kõige parem,“ märkis diagonaalründaja.

„Sellist lõppu ei oleks tahtnud ja on kurb, et minu viimane hooaeg selliseks kujunes. Muidugi on see ebameeldiv, aga ju see pidi nii minema. Aga olen õnnelik, et olen saanud pakkuda võrkpallifännidele positiivseid emotsioone ja tänud kõigile minu poolehoidjatele.“

Võrkpalli mängimise kõrvalt on Hindrek Pulk viimased aastad tegelenud elektriprojekteerimisega majadesse ja välisvõrku ning samaga soovib ta jätkata. Lisaks on tal plaanis jätkata sügisel magistriõpinguid TalTechis.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.