main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võitlus keskväljal. Alver Kivi

Võitlus keskväljal. Alver Kivi

Kure lõpetas Flora vastu üheksa aastat kestnud võidupõua

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
14.08.2021
22:30

Kuigi FC Kuressaare oli jalgpalli Premium liigas kaotanud FC Florale viimased kümme mängu väravat löömata saab iga seeria kord otsa. Laupäeval alistati Eesti nimekaim meeskond klubi ajaloos alles kolmandat korda, kui lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 1:0.

„Emotsioonid on muidugi positiivsed, kuigi vahetult pärast mängu olime täiesti tühjad, sest jätsime kõik väljakule,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et tulemusega ollakse muidugi rahul.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises oli favoriit FC Flora, kes oli viimased kümme omavahelist liigamängu võitnud ja Kure polnud kordagi skoorinud. Kuna Floral oli värskelt seljataga raske euromäng Omoniaga ja järgmisel nädalal ees uus kohtumine, siis alustas tiitlikaitsja kohtumist suures osas teise koosseisuga.

„Siin tuleb aru saada, et Flora jääb alati Floraks ja me teadsime, et tuleb ikkagi raske kohtumine,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Olen olnud ise samas olukorras pärast Euromänge ja just emotsionaalselt. Nad olid sunnitud tegema rotatsiooni, kuid vaatamata sellele kes neil mängib on meil alati raske.“

Kure alustas siiski isukalt ja kohati domineeris mängu. Esimesel poolajal väravani ei jõutud. Kui teist poolaega oli mängitud viis minutit rikkusid Flora kaitsjad oma karistusalas pealelöögil olnud Mattias Männilaane vastu reegleid ja kohtunik määras penalti, mille Märten Pajunurm kindlalt realiseeris.

„Penalti löömine on omamoodi võlu, aga kiidaks pigem rohkem Männilaant,“ tunnustas kapten oma ründaja panust. „Meil oli palju rünnakuid ja me ei istunud ainult kaitses. Kõik tegid väga hea mängu, mina oskan penalteid lüüa ja kasutasin täna seda oskust.“

Märten Pajunurme sõnul on penaltit lööma minnes iga mäng erinev tunne, aga täna oli hea tunne. „Teadsin, et Nõmm on pikk väravavaht ja talle ei ole lihtne nurka lüüa, seepärast leidsin et vahelduseks peab keskele panema.“

Roman Kožuhhovski sõnul mõistsid kõik mehed, et edu saavutamiseks peab mängima emotsionaalselt ja jälgima oma põhimõtteid, mida on treeningul harjutatud ja teoreetilistel harjutustel kokku lepitud. „Ma arvan, et mängisime tugeva mängu,“ lisas peatreener.

Pärast sisse lastud penaltit tõi Flora väljakule Rauno Sappineni ja Konstantin Vassiljevi. Kure jäi surve alla, aga rünnakul oldi jätkuvalt teravad, sest vastase kaitses tekkis Kure ründajate jaoks vaba ruumi.

Nii tõi Kožuhhovski Sander Lahe asemel väljakule ülikiire Otto-Robert Lipu. „Sander andis palju energiat ja töötas produktiivselt meeskonna kasuks, aga Lipu kiiruse peale tasus panustada,“ selgitas ta.

Kuigi minutid läksid ja Kure eduseis püsis polnud kuni lõpuvileni midagi selge. „Olin kindel, et anname maksimumi, aga jalgpallis juhtub igal hetkel midagi ja kuni kohtunik ei andud vilet ei olnud ma ka võidus kindel,“ märkis Roman Kožuhhovski.

Nii Pajunurm, kui Kožuhhovski tõdesid, et mentaalselt oli võit meeskonnale väga tähtis. „Võit annab alati emotsionaalselt juurde, seda enam, kui graafikus on peamiselt mängud tabeli tugevamate vastu. See annab meile enesekindlust, saame täna rõõmustada, kuid juba homme peame selle unustama,“ rääkis peatreener.

  1. aastal võitis FC Kuressaare FC Flora just Märten Pajunurme väravast. „Suurepärane tuju ja meeskonnale oli see väga vajalik,“ lausus kapten. „Me teeme trennis palju tööd ja oleme hästi mänginud, aga punkte pole vahepeal tulnud. Samas tuli võit Flora üle, kes teeb praegu euromängudes sellist mängu, mida pole varem Eestis näinud, see on kõigil super emotsioon.“

Kure kerkis võiduga liigatabelis kümnendalt kohalt kaheksandaks olles kogunud 19 mänguga 14 punkti, Pärnu Vaprusel on 14 ja Tartu Tammekal 13 punkti.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.