main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Herkki Leemet kuulitõukel. Alver Kivi

Herkki Leemet kuulitõukel. Alver Kivi

Herkki Leemet: Saarte mängude annavad motivatsiooni

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
15.12.2019
09:14

Mitmetel Saarte mängudel võistelnud ja 2019. aastal Gibraltaril kettaheites ka kuldmedali võitnud Herkki Leemetile annavad need võistlused motivatsiooni harjutada ja püsida sportlikus vormis.

Pärast keskkooli lõpetamist ja mandrile kolimist sai Herkki Leemetile selgeks, et temast tippsportlast ei saa, kuid soov võistelda oli ikka. Eriti meeldivad talle võistlused, kus on mõnus ja üksteist toetav atmosfäär ning selleks on Saarte mängud ideaalne variant.

“Tänu sellele on mul motivatsioon trenni teha, end vormis hoida ja jääda alaga seotuks, mida ma armastan,” märgib ta. “Lisaks annab ta mulle võimaluse näha maailma, tutvuda erinevast rahvusest inimestega ja praktiseerida inglise keelt.”

Herkki Leemeti sõnul koosneb Saaremaa koondis erinevate spordialade sportlastest ja ka erineva tasemega sportlastest, kuid alati saavad kõik omavahel hästi läbi ning käiakse üksteisele kaasa elamas.

“See annab võistlustel tohutult lisamotivatsiooni,” leiab ta. “Saarte mängudel võidetud medalid tähendavad mulle väga palju, kuna see on minu sportliku taseme ja elukorralduse juures maksimaalse pühendumise ja soorituse tagajärg. Päris lahe on ka see, et olen võitnud medali nii oma esimese armastuse kõrgushüppega, kui ka praeguse „vanamehe“ ala kettaheitega.”

Herkki Leemet tunnistab, et saavutustest  jääb eriti meelde viimane, kuna võitis ikkagi kulla ja ta ei oleks uskunud, et kuuleb kunagi rahvusvahelisel võistlusel poodiumi kõrgeimal astmel seistes Eesti hümni. “Uhke tunne, isegi kui need ei ole olümpiamängud,” lausub ta.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.