main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Gevin Genro Paas Eesti meistrivõistlustel. Marko Mumm/EKJL

Gevin Genro Paas Eesti meistrivõistlustel. Marko Mumm/EKJL

Gevin Genro Paasi kettakaar rekordina lahtine

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
31.07.2021
06:37

Kettaheitja Gevin Genro Paasi tänavu Eesti karikavõistlustel heidetud 53.20 on tulemus, mis Saaremaa kontekstis on tekitanud küsimuse  – kas tegu on uue maakonna rekordiga?

„Minuga on sel teemal räägitud ja tulemuse hindamisel on toodud välja mitmeid agasid,“ rääkis Gevin Genro Paas. „On olemas seisukoht, et ma pole selles mõttes saarlane, et ma ei vasta erinevatele kriteeriumitele. Samad probleemid on olnud ka minu isa Genroga. Paraku on nii ja midagi pole teha. Samas tean sportlasi, kes peavad mind omaks ja mina arvan, et nii nagu südamega mõtled, nii ka on. Mina olen Saaremaal sündinud ja pean ennast saarlaseks, kuigi koolitee on kulgenud Tallinnas.“

Treener Ants Kiisa juhendamisel treeniv Gevin Genro Paas esindab võistlustel Audentese spordiklubi. Eesti valdade mängudel võistles ta aga Saaremaa valla eest täieõigusliku saarlasena kuna on siia sisse kirjutatud. Gevin Genro Paas sai kuulitõukes 13.65-ga 5. ja kettaheites 50.72-ga 1. koha.

Kui kergejõustikuklubi Saare hindas oma Facebooki lehe uudises Gevin Genro Paasi tulemuse Saaremaa rekordiks, siis spordikooli kergejõustikutreener Andres Laide tulemust samaväärseks ei pea. „Sellest, et sul on Saaremaal sissekirjutus on vähe ja vaja oleks ikka siit saadud spordiharidust,“ lausus ta.

Mitmete spordivõistluste korraldaja ja iga aastaseid edetabeleid koostav Tõnu Vaher ütles, et tema lähtub oma tegevuses sportlase sissekirjutusest. „Kui inimene on Saaremaale sisse kirjutatud siis võiks ju ka tema tulemus rekordina arvesse minna,“ tõdes ta.

Ametlikus Saaremaa kergejõustikurekordite tabelis kuulub kettaheite rekord 1977. aastast 51.88-ga Jaan Lemberi nimele. „Teen kõik, et minu tulemusi ka Saaremaa rekordina hakatakse arvestama,“ märkis Gevin Genro Paas.

„Kui ma olen Saaremaalt ja pean ennast ise saarlaseks, siis pole ju see sportlase süü, kui mujal on paremad treenimise ja arenguvõimalused ning seepärast tuleb esindada ka mõnda teist klubi.“

Gevin Genro Paasi sõnul ei ole tema tulemused kindlasti juba maksimumini jõudnud ja meetreid tuleb veel palju juured. Tema võimetesse usuvad mitmed Eesti tipud, teiste hulgas ka Gerd Kanter.

„Ma tahan saada olümpiavõitjaks ja teen selle nimel tööd,“ lausus Gevin Genro Paas, lisades, et kõik eeldused on selleks olemas. „Pean praegu eeskätt töötama ketta tunnetusega. Olen treeningutel saavutanud juba korraliku jõu, kuid nüüd oleks vaja see ka tehnikaga kokku viia. Ka plahvatuslikud võimed on mul korralikud.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.