main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Meeskond enne mängu. FC Kuressaare

Meeskond enne mängu. FC Kuressaare

FC Kuressaarel jäi peafavoriidi vastu puudu kogemustest

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
11.03.2018
19:13

Jalgpalli Premium liiga ühe favoriidi Tallinna FCI Levadiaga võõrsil vastamisi olnud FC Kuressaare kaotas võitlusliku kohtumise 0:4, eeskätt andis tunda kogemuste puudus.

“Oleme kui õpilane, kes on palju puudunud ja nüüd tuleb teha järeltööd, eeskätt tuleb näha vaeva, et mängutempo ja tasemega kohaneda,” märkis peatreener Jan Važinski pärast mängu.

Sportland Arenal mängitud kohtumist alustas favoriit sooviga kohe värav lüüa ja eesmärgile jõuti kiirelt. 5. minutil kaotas Sander Viira kasti joonel kahevõitluse Roman Debelkole ja viimane lõi palli üle välja tulnud väravavahi Ingmar Paplavskise võrku. Kuus minutit hiljem unustati nurgalöögi järel penaltipunktis vabaks Debelko ja seis oli 2:0. 27. minutil mängisid Levadia ründajad saarlased kaitsetsoonis üle ja Mark Oliver Roosnupp lõi meetrilt tühja ning vormistas poolaja seisu 3:0.

“Kui esimesed kakskümmend minutit välja jätta, siis pole midagi hullusti,” tõdes Jan Važinski. “Saime ka oma võimalused, aga mäng kestab ikkagi 90 minutit ja Premium liigas on nii, et kui pole valmis, siis karistatakse kohe ära. Esimesel poolajal oli meie mängus vigu, aga suutsime neid parandada.”

16. minutil oli saarlaste parim võimalus, kui nurgalöögi järel sai Eerik Poopuu peaga löögile, kuid kaitsja Dima Kruglov tõrjus palli väravajoonelt. Hetk hiljem sai Poopuu täpse söödu Maarek Suursaarelt, kuid pealelöögi tõrjus väravavaht Sergei Lepmets.

52. minutil pääses Sander Laht vasakult läbi ja Poopuu sai vabalt löögile, aga pall lendas mööda. Paaril korral pääses ohtlikult löögile vahetusest sekkunud Mario Stern, kuid suurt ohtu ta võõrustajate väravale luua ei suutnud. “Eerikul olid head võimalused ja eriti teine oli meie parima rünnaku tulemus,” märkis Jan Važinski.

Teisel poolajal lõi Levadia rohkem ohtlikke momente, kuid häid tõrjeid pakkunud Ingmar Paplavskist üle mängida ei suudetud. Ainsa tabamuse sai kirja 60. minutil keskkaitsja Sander Viira, kes lõikas Pavel Marini paremalt antud söödu oma väravasse.

Järgmised mängud on aga juba suurema kaaluga, kui kohtutakse Viljandi JK Tuleviku ja Tallinna JK Kaleviga. “Nii meil, kui vastastel on nendes kohtumistes plaan kindlasti punkte võtta,” rääkis Jan Važinski. “Määravaks saab taastumine, sest kaheksa päevaga tuleb mängida kolm mängu ja Tulevikuga mängu eel on meil puhkamiseks 72 tundi.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.