Põhiturniiri võitnud Saaremaa toob Final Fouri Kuressaarde

Kategooriad: Võrkpall
11.03.2018
19:38

Võrkpalli Balti liiga põhiturniiri viimases kohtumises võitis Saaremaa võrkpalliklubi võõrsil VK Biolars 3:0 ja kindlustas sellega endale põhiturniiri võidu ning liiga Final Four mängitakse Kuressaares.

Jelgavas mängitud kohtumises pakkusid võõrustajad liiga liidrile siiski väga tõsise lahingu. Esimene geim mõõdus nende domineerimisel sest juhiti 22:20, 25:24, kuid Saaremaa võitis 27:25.

Teises geimis oli Biolars juhtimas 22:20, 23:22, kuid Saaremaa võitis taas 30:28. Kolmas geim kuulus aga juba kindlalt 25:17 külalistele. “Oma vigu tuli liiga palju,” selgitas peatreener Urmas Tali mängu tasavägiseks kujunemist. “Kokku kogunes vigu 28 ja tegime neid nii rünnakul, kui kaitses. Nii ei saa mängu kontrollida, sest vastane ei anna niisama midagi ja võtab võimalusest kinni.”

Pärnu sai täna oma viimasest vastasest Selver Tallinnast jagu 3:1 ( 27:25, 25:15, 16:25, 25:19). Kevin Saar tõi 12 punkti. Rakvere VK lõpetas põhiturniiri 3:0 (25:21, 25:13, 25:18) võiduga Daugavpilsi Ülikooli üle, Siim Ennemuist tõi 11 ja Andris Õunpuu 8 punkti. TTÜ kaotas 1:3 (26:24, 23:25, 22:25, 16:15) RTU/Robežsardzele, Ragnar Kalde arvele jäi 8 punkti.

Saaremaa kogus 26 mänguga 69 punkti. Teiseks jäi Pärnu, kes lõpetas põhiturniiri 68 punktiga. Kolmanda koha kindlustas juba laupäeval Bigbank Tartu, neljandaks jäi Jekabpilsi Luši ja viiendaks Selver Tallinn. Kuuendana pääses play-offi Rakvere VK, seitsmendana RTU/Robežsardze ning viimasena Jelgava.

Järgmisel nädalal selgitatakse poolfinalistid, veerandfinaalides kohtuvad Saaremaa ja Jelgava, Pärnu ja RTU, Tartu ja Rakvere ning Jekabpils ja Selver. “Veerandfinaalides hakkab kõik otsast peale,” märkis Urmas Tali. “Me peame minema teise kontsentratsiooniga peale, et mängu ise kontrollida, sest play off kohtumised on väga tõsised mängud.”

Ühtlasi selgusid ka Eesti meistrivõistluste asetused. Saaremaa pääses otse poolfinaali, veerandfinaalides lähevad vastamisi Pärnu ja TTÜ, Tartu ja Järvamaa ning Selver ja Rakvere.