main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Margus Rajaver lõi viigivärava. Alver Kivi

Margus Rajaver lõi viigivärava. Alver Kivi

FC Kuressaare teenis lähikonkurendi vastu viigipunkti

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
15.04.2018
19:21

FC Kuressaare pidas Pärnus jalgpalli Premium liigas sealse JK Vapruse vastu võitlusliku mängu ja kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Teenitud punktiga tõusis meeskond turniiritabelis kaheksandale kohale.

“Teenisime ühe punkti, mitte ei kaotanud kahte,” märkis peatreener Jan Važinski. “Alustasime mängu just mitte nii nagu plaanisime. Kui meeskond kaotab neli mängu järjest, siis tekivad meestel kompleksid. Kaotatud mängudes saime vähe rünnata, nüüd pidime ka ise ehitama ja see pole lihtne. Kuna me ei saa koos trenni teha, siis pidime olukorraga kohanema. Aga teisel poolajal panime oluliselt juurde ja see tõi ka tulemuse.”

Esimesel poolajal oli domineerivamaks pooleks kodumeeskond, kes 16. minutil asus väravavaht Ingmar Krister Paplavskise eksimusest Tõnis Vihmoja väravast 1:0 juhtima. “Meie pressing ei toiminud kuidagi ja nad olid enesekindlamad,” tõdes Jan Važinski.

Teist poolaega alustasid paremini saarlased. 57. minutil teeniti keskväljal karistuslöök, mida ei suutnud Vapruse väravavaht Richard Aland korralikult lahendada ja lahtise palli põrutas 10 meetrilt väravasse Margus Rajaver.

“Vaheajal selgitasime, mis valesti,” rääkis Jan Važinski. “Esimene pooltund olime meie üle ja mäng sujus. Viimased kümme minutit vajusime liialt alla. Mis teha meil on väike klubi, neli mängijat on puudu ja see annab tunda.”

Juba kolmapäeval kohtub meeskond koduväljakul karikavõistluste veerandfinaalis FC Floraga ja laupäeval võõrustatakse Nõmme Kalju FC meeskonda. Jan Važinski sõnul midagi kerget ees ei ole, aga ta tõdes, et see on Premium liiga.

Esimese ringi lõpetas FC Kuressaare teenitud 4 punktiga kaheksandal kohal. “Pilt on nüüd kõigil ees, mida see liiga endast kujutab,” lausus peatreener. “Graafik on tihe ja mängutempo kõrge. Aga me ei arvanud, et mõnikord läheb nii raskeks. Lootsime, et suudame ka oma mängu rohkem mängida, aga paraku ainult tabeli teise poole satside vastu. Esimese kuue vastu peame õppima, kuidas hoida tempot ja mitte ära vajuda.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.