main banner
Saaremaa Spordisõber logo
20286740_993424457427438_2945701765737696397_o

FC Kuressaare ja Saaremaa Võrkpalliklubi logod pälvisid kriitikat

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
11.05.2020
08:40

Millisel Eesti palliklubil on ilusaim ja parim logo? Õhtuleht võttis ühendust Eesti tippdisaineritega ja koostas põhjaliku edetabeli, et parimatest parimad välja selgitada. Saaremaa Võrkpalliklubi ja FC Kuressaare oma logodega parimate hulka ei jõudnud.

Kindlustamaks võimalikult õiglast ja täpset tulemust, siis žürii koosnes seitsmest erineva taustaga inimesest. Hindajate hulgas oli 2 naist ja 5 meest, 6 eestlast ja üks võõramaalane, 4 inimest loovagentuurdest ja 3 mujalt eraettevõtlusest.

Seitsmeliikmelise žürii koosseisus olid mitmete suursündmuste visuaalse keele eest vastutav graafiline disainer Laura, väikeettevõtjatest graafilised disainerid Erkki ja Joosep. Lisaks sai agentuuridest ühendust võetud nelja inimesega. Oma hinnangu andsid 2018. aastal Eesti parima disaineri nimetuse teeninud Stepan, Euroskills võistlusel töö meisterlikkuse eest kulla võitnud Kuldar, art directori ametinimetust kandev Ingmar ja creative director/disainer, kes eelistas jääda anonüümseks.

Õhtuleht lasi neil hinnata Eesti meistriliigas mängivate korv-, jalg- ja võrkpalliklubide logosid, valida nende seast välja parimad, mille järel selgus põhjalik edetabel. Enne, kui jõuame kaheksa parima juurde, siis vaatame üle, mis jäi teistel puudu.

Saaremaa võrkpalliklubi osas olid disainerid ühte meelt – midagi on mööda. Saaremaa puhul pöörati tähelepanu just stilistika nõrkusele. “Sisu viitab küll Saaremaale, kuid stilistiliselt jääb väga õrnakeseks. Peened õrnad jooned, kombinatsioonis filigraansema tüpograafiaga. Ka vormilt on logo veidra kujuga, mis teeb logo kasutuse keeruliseks,” leidis üks hindajatest.

“Lükkan veidi kirjastiile kokku, et mahuks paremini. Kõik muu on ka paha, selline asi ajab mul südame pahaks,” kinnitas hindaja, kellega nõustus teinegi. “Õhuke ilukiri, väiksed tuulikulabad ja pall täiesti suvalise koha peal. Kogu kupatus voolab laiali. Ei tööta tervikuna.” Teisalt leidis ka toetajaid. Üks hindajatest saatis Saaremaale siiski tervisi ja andis plusspunkte lustaka idee eest.

FC Kuressaare logo puhul vastasid žüriiliikmed ühest suust, et detaile on liialt. “Tööga on vaeva nähtud, värvivalik hea ja konkurentsis eristuv. Samas võiks logo tunduvalt lihtsustada, sest väiksemas mõõdus või kaugelt vaadatuna muutub kirjuks ja müraseks. Võiks veidi värskendada, kuid üldiselt sobilik ja hea,” kirjeldati Saaremaa parima jalgpalliklubi märki. “Vajaks lihtsustatud uuendust, sest on liialt detaile.”

Parimaks valiti kokkuvõttes võrkpallimeeskonna Tallinna Selver logo.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.