main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Orkney panustab kodustel Saarte mängudel naiste jalgpalli

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
10.05.2020
09:14

2023. aastal Saarte mängude korraldamisse panustav Orkney on võtnud võõrustajana eesmärgi pakkuda naiste jalgpalliturniiril tihedat konkurentsi.

Ühtse ja tugeva naiskonna moodustamiseks asutati Orkney Naiste Jalgpalliliit (OFFA), mis peaks saama spordiala tulevaste aastate õitsengu alustalaks. Liidu moodustavad Orkney Women’s Football Club ja Kirkwall City Ladies Football Club, kes osalevad Šotimaa põhjaosa liigas. Tüdrukute tiim Strom-West on loodud selleks, et kindlustada naiskond järelkasvuga.

„Naiste jalgpall on Orkneyl viimase paari aasta jooksul astunud tohutu sammu,“ ütles Kirkwall Citys mängiv Kirsty Brown. „Oleme lisaks Orkney Naiste Jalgpalliklubile näinud ka Kirkwall City arengut ning loogiline samm on nüüd proovida tulla kokku. Vaja on areneda võimalikult tugevaks ja olla maakondade vahelistel võistlusel edukad, et Saarte mängud käima saada.“

Kirsty Brown lisas, et 2023. aastal ootab kogukonda ees tohutu samm ja selle õnnestumiseks peab tegema kindlasti koostööd ja vaatama, mida saaks paremini teha. „Tore, et meil on kaks klubi. Mõlemal naiskonnal on fantastilisi mängijaid. See on Orkney mängijate arvu jaoks täiesti vajalik,“ leidis ta.

Kirsty Browni hinnangul on Saarte mängud Orkney tüdrukute ja naiste jaoks hiilgav võimalus konkureerida rahvusvahelisel tasemel ja kahe võistkonna liitmisel moodustub veelgi tugevam võistkond.

Esimene võimalus oma taset ja oskusi kontrollida avaneb juba 2021. aastal Guernsey mängudel. Orkney Women’s võistkonna liige Nicola Croy leiab, et Saarte mängudel on palju suurepäraseid võistkondi ja turniir näitab, mis suunas tuleb end arendada, et olla kodus edukas.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.