main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kahjuks jäävad karikad võtmata. Allan Mehik

Kahjuks jäävad karikad võtmata. Allan Mehik

Eesti Võrkpalli Liit lõpetab täiskasvanute võrkpallihooaja

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
13.03.2020
18:23

Seoses koroonaviiruse pandeemilise levikuga maailmas ja viiruse tõenäolise Eesti-sisese leviku laienemisega riigis otsustas Eesti Võrkpalli Liit, et täiskasvanute Eesti meistritiitleid sel kevadel välja ei mängita. Samuti jääb välja selgitamata Credit24 Meistriliiga võitja.

Otsus puudutab naiste ja meeste Eesti meistrivõistluseid, kus algse kalendri kohaselt oleksid play-off mängud pidanud toimuma märtsist – maini. Eesti ja Läti meeste võrkpalliklubisid ühendava Credit24 Meistriliiga juhtkond otsustas, et kuna finaalturniiri pole lähiajal võimalik organiseerida, siis võitja jääb sel hooajal välja selgitamata.

Nooremate vanusegruppide Eesti meistrivõistluste ning naiste ja meeste esiliiga otsustavate mängude toimumine jäetakse hetkel lahtiseks.

„Meil on kahju, et sel kevadel jäävad täiskasvanute Eesti meistritiitlid ja Credit24 Meistriliiga võitja välja selgitamata, aga sportlaste ja võrkpallifännide tervis ja ohutus on meie jaoks esmatähtsad ja seetõttu polnud meil muud valikut kui teha selline otsus. Kuna nooremate vanusegruppide turniire on võimalik korraldada ka hiljem, siis jätab EVF hetkel noorte osas lõpliku otsuse tegemata ja tegutseme hiljem vastavalt lisanduvale informatsioonile ning valitsuse ja Terviseameti juhistele,“ selgitas otsust võrkpalliliidu peasekretär Helen Veermäe.

Saaremaa Võrkpalliklubi eesmärgid võita Credit24 liiga ja tulla Eesti meistriks jäävad sellega täitmata. Saaremaa Võrkpalliklubi president Toivo Alt ütles, et see tähendab seda, et hooaeg on läbi. „Mis me teha saame, meil pole siin sõnaõigust, sest vaatame, mis ümberringi toimub ja püüame nendest jamadest lahti saada,“ lausus ta.

Samas kannab klubi ka majanduslikku kahju. „Oma kohustused tuleb meeste ees täita, kui tahad jääda aumeheks. Ei taha endale seda lipikut külge,“ märkis Toivo Alt.

Saaremaa Võrkpalliklubi mänedžer Hannes Sepp ütles, et vastuvõetud otsus on igati arusaadav ja need asjad on nii ka mujal. „Lepime sellega ja vaatame, mis tulevik toob,“ lausus ta.

„See hooaeg on olnud meie klubile ikka väga keeruline. Kõigepealt peatreeneri vahetus, siis need jamad lennukiga Hispaanias käigul ja nüüd siis see koroona. Tahaks loota, et see on meie jaoks uus algus, et tulevikus võrkpallisõpradele veel huvitavaid mänge pakkuda.“

Kuidas ja kellega sügisel edasi ei oska mehed öelda. „Praegu peab mõtlema muude asjade peale, aga kui asjad rahunevad, siis kindlasti hakkame plaane tegema,“ rääkis Toivo Alt.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.