main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Eesti Posti ralliteemalisel postmargil on Ott Tänak

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
05.08.2020
08:13

Esimest korda Eestis toimuva autoralli MM-võistluste etapi puhul annab Eesti Post välja WRC Rally Estonia margi ja esimese päeva ümbriku. Mark ilmub ralli esimesel päeval 4. septembril, vahendab rally.ee.

“Postmarkide väljaandmine eriliste sündmuste jäädvustamiseks on kogu maailmas püsiv trend,” ütles Eesti Posti juhatuse liige ja postiäri valdkonna juht Kaida Kauler. “WRC etapi toimumine Eestis on kindlasti ajalooline märk mitte ainult eesti autospordile, vaid Eestile laiemalt. Temaatiline postmark jääb seda meenutama aastakümneteks ning saab väärtuslikuks osaks filatelistide kogudes.”

“Eesti Posti poolt välja antav WRC Rally Estonia mark ja esimese päeva ümbrik tähistavad vääriliselt Eesti ühiseid pingutusi, et autoralli maailmameistrivõistluste etapp 2020. aasta septembris Eestis toimub,” ütles Estonia ralli direktor Urmo Aava. “Usun, et huvi selle margi vastu on sama suur kui ralli vastu nii Eestis kui mujal maailmas.”

Margi nominaal on 5.90, mis on rahvusvahelise maksikirja saatmise hind ja võimaldab saata näiteks ka väiksemaid rallimeeneid.

Margi ja esimese päeva ümbriku on kujundanud tunnustatud margikunstnik Indrek Ilves. Margiplokil on kujutatud 2019. aasta autoralli maailmameistreid Ott Tänakut ja Martin Järveojat ning nende ralliautot Toyota Yaris WRC. Ühtlasi võideti sama autoga eelmisel aastal peetud Estonia ralli.

Ümbrikul on kujutatud mullu Rally Estonia 5. koha saavutanud rallipaari Craig Breen – Paul Nagle võistlusautot Hyundai i20 WRC.

Mõlemad kujunduses kasutatud fotod on tehtud eelmise aasta Estonia rallil. Margiplokil kasutatud foto autor on lätlane Gatis Smudzis ja esimese päeva ümbrikul oleva foto autor Jaanus Ree.

Margi tiraaž on 15 000. Mark on trükitud trükikojas Vaba Maa.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.