main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Edwrd Laane treeningul. Kuressaare haigla

Edwrd Laane treeningul. Kuressaare haigla

Edward Laane sõitis Tartu maratonil vähihaigete toetuseks

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
22.02.2021
07:49

Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane võttis pühapäeval toimunud Tartu maratonil ette 63 kilomeetri pikkuse suusasõidu, et toetada ja juhtida tähelepanu Saaremaa vähihaigetele inimestele.

„Tartu maratonil on eesmärk võistlusmaa lihtsalt läbi sõita, sest ettevalmistus on jäänud paraku siiski tagasihoidlikuks,“ rääkis Edward Laane enne starti. „Olen sõitnud kusagil 50 kilomeetrit, aga loodan, et saan selle sõidumaaga ikkagi hakkama. Mingi kindla summa kogumist ei ole ma paika pannud, sest peamine on jätkuvalt teadvustamine.“

Kogemus heategevusvõistlustel osalemisest on Edward Laanel juba varasemast olemas, kui ta õppis Ameerikas Harvardi meditsiinikooli vähikeskuses, kes korraldas selliseid heategevusüritusi viies läbi erinevaid jooksu- ja jalgrattavõistlusi.

Edward Laane on 2015. aastast osalenud Bostonis traditsiooniliselt toimuval Jimmy Walki 42 km pikkusel distantsil. Koroona piirangutest tulenevalt tuli eelmise aastal seda teha kodus virtuaalselt. Samas on ta aastas korra läbinud ka poolmaratoni.

  1. aasta oktoobris korraldas Edward Laane haigla toetuseks ürituse, kus igaüks sai käia ja panustada ühtlasi ka toetusfondi. Osales kümmekond inimest ja ravijuhi sõnul ei olnud oluline niivõrd nende rahaline panus kui teadvustamine, et selline fond olemas.

„Tahaks edaspidi organiseerida mingi formaadi haigla üritusena ning kaasata selle korraldamisse võimalusel ka spordiliidu ja klubid,“ rääkis Edward Laane. „Loodan teha aasta jooksul ühe käimisürituse, mis ei oleks väga pikk, sest tahaks, et see oleks inimesetele jõukohane. Sellega propageeriks ka ühtlasi tervislikke eluviise.“

Kui tunned, et tahad samuti vähki haigestunud saarlasi toetada, aga suusasõber ei ole ning Tartu maraton suuskadel paneb ainuüksi mõttest varbaotsad külmetama, siis saad doktor Edward Laanet ka oma kodu soojast mugavusest toetada. Ravijuhi algatusse saab panustada, tehes annetuse märksõnaga “Onkoloogia” Kuressaare Haigla Toetusfondi kontole nr EE101010220287560227 AS SEB Pank.

Kogutud annetused suunatakse saarlastest vähipatsientide toetusraviks Kuressaare haiglas.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.