main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ott Tänaku ja teiste ralliässade jaoks muutub olukord jälle keerulisemaks. Ott Tänak facebook

Ott Tänaku ja teiste ralliässade jaoks muutub olukord jälle keerulisemaks. Ott Tänak facebook

Autoralli maailmameistrivõistluste Keenia etapp lükati edasi

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
12.04.2020
08:53

Keenia kultuuri-, pärimuse- ja spordiminister Amina Mohamed kinnitas, et juuli keskel toimuma pidanud Safari WRC-ralli on edasi lükatud, vahendab Postimees.

Keenia kultuuri-, pärimuse- ja spordiminister Amina Mohamed kinnitas, et juuli keskel toimuma pidanud Safari WRC-ralli on edasi lükatud. Mohamedi sõnul võtsid lõpliku otsuse vastu Keenia valitsus, etapi korraldajad, MM-sarja turunduspoole eest hoolitsev WRC Promoter ja Rahvusvaheline autoliit FIA. Algselt pidi ralli toimuma 16.-19. juulini.

Keenia üks suuremaid ajalehti Daily Nation kirjutab, et edasilükkamise tingis mõistagi koroonakriis. Millised on ralli uued kuupäevad, peaks Mohamedi väitel selguma tuleval esmaspäeval.

Tegemist on neljanda järjestikuse MM-ralliga, mis on edasi lükatud. Sama saatus tabas ka Argentina, Portugali ja Sardiinia etappe. Viimati sõideti märtsis Mehhikos, mis jäi koroonakriisi tõttu algsest päeva võrra lühemaks.

Keenia edasilükkumine pole mingi uudis. Ütles ju Toyota tiimipealik Tommi Mäkinen eelmisel nädalavahetusel, et WRC-tiimid ei soovi Mustale Mandrile minna. Põhjus on mõistetav, kuna kriisil pole lõpptähtaega ning võistkonnad baseeruvad Euroopas, mida on koroonaviirus palju mõjutanud.

Esimest korda peeti peaaegu 50 miljoni elanikuga riigis nüüd legendaarset rallit 1953. aastal. Ajaloosõber teab, et samal aastal krooniti Elizabeth II Suurbritannia kuningannaks ning just selle märgilise sündmuse tähistamiseks otsustatigi Keenias autod joonele ajada.

Alguses ei toimunud võistlus ainult Keenias, vaid sõideti ka Ugandas ja Tansaanias. Aja jooksul muutus ralli oma raskuse tõttu kuulsast kuulsamaks ning kui MM-sari 1973. aastal alguse sai, anti üks etapp just Keeniale. Uganda ja Tansaania lükati kõrvale.

Kõige edukam roolikeeraja on Keenias olnud kohalik legend Shekhar Mehta, kelle arvel on viis triumfi. Tuntud nimedest on sealmail kolm korda tõusnud poodiumi kõrgeimale astmele neljakordne maailmameister Juha Kankkunen ja 1995. aasta tšempion Colin McRae. Muide, Markko Märtin oli Aafrikas parimal juhul neljas. See oli ka ainus kord, kui Eesti autoralli suurmeister Keenias osales.

Keenia jada WRC-sarja võõrustajana katkes 2003. aastal kehva rahastuse ja korralduse tõttu.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.