main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Keerulistes oludes. Ott Tänak facebook

Keerulistes oludes. Ott Tänak facebook

Auto välja suretanud Ott Tänak avakatse järel 13.

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
03.10.2019
23:54

Autoralli maailmameistrivõistluste Suurbritannia ralli õhtusel publikukatsel suri Ott Tänaku Toyota nõelasilmakurvis välja ning kokkuvõttes kaotas ta koos Martin Järveojaga katsevõidu teeninud Kris Meeke’ile 8,8 sekundiga ja lõpetas 13. kohal.

“Mootor jäi seisma ja tulesid mul sisuliselt polnud, need sihtisid puudelatvu,” märkis Tänak. “Tänahommikusel testikatsel olid olud parajalt keerulised nagu ikka siin Wales’i metsade vahel tavaks on saanud. Tavaliselt saabki esimese ülevaate eesootavast rallist just testikatsel. Üritasime jooksvalt muuta ka seadistusi oludele vastavaks ning loodetavasti aitab see meil kohe hommikust alates õige rütmi ja tunnetuse kätte saada.”

Ott Tänak ütles, et mootori välja suretamisega kaotati mõned sekundid. “Üldiselt on Wales’i puhul kõige olulisemaks faktoriks enesekindlus ning võime lugeda ja tunnetada nii teed kui ka pidamist, kuna teeolud on pidevas muutuses. Õige ralli läheb lahti alles homme hommikul, seega eks vaatame ja näeme kuidas siin asjad sujuma hakkavad,” rääkis rallipiloot.

Kris Meeke`ile järgnesid Hyundail Thierry Neuville, kes kaotas 2,1 sekundiga ja Petter Solberg Volkswagenil 3,3 sekundiga, Citroëni piloot Sebastien Ogier oli 3,8 sekundilise kaotusega neljas.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.