main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Maakonna 100 m jooksu finišis. Alver Kivi

Spordis õiget suunda otsiv Johannes Treiel võttis vaheaasta

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
25.05.2023
07:37

Veel mõni hooaeg tagasi endale 110 m tõkkejooksus kõrgeid eesmärke seadnud Johannes Treiel võttis plaanides vaheaasta, et jõuda enda soovides ja võimetes täpsemale arusaamisele.

„Sel aastal jäi talvine hooaeg mul vahele, sest ei suutnud seniste trennidega saavutada seda, mida ma tahtsin,“ märkis Johannes Treiel, kes võtab nüüd natuke kergemad tuurid, et jõuda arusaamisele, kas ta suudab spordis veel teha seda, mida tahtis ehk siis jõuda tõkkejooksus Euroopa meistrivõistluste finaali ja maailmameistrivõistlustele.

„Ülikooli ajal sporti tehes ei arenenud ma kuidagi sellisel kiirusel nagu ise olin lootnud ja mitmendat aasta ühe koha peal olles leidsin, et midagi on vaja muuta. Nii on praegune aasta arusaamiseks kas mul on spordis veel midagi saavutada.“

Johannes Treieli hinnangul on probleem üldiselt see, et tema tippkiirus ei ole nii hea, et joosta tõkkejooksu tipptasemel. „Selle jaoks peaks ma ikka 10,7-ga 100 m jooksma ja sinna pole ma jõudnud. Olen mõelnud, kuidas just seda tippkiirust treenida,“ selgitas ta.

Päris sportimiseta suvi Johannes Treielile siiski ei mõõdu ja et juulis on Guernseyl Saarte mängud, siis valmistub ta nendeks võistlusteks. Kuna kõik teised Treielid on nendel võistlustel juba käinud, siis pere pesamunana teeb Johannes nendel rahvusvahelistel võistlustel oma debüüdi.

„Eks ühelt poolt on kindlasti motivatsiooniks see, et kõik minu pereliikmed on seal varem käinud ja toimunust väga hästi rääkinud,“ lausus Johannes Treiel. „Ma tahab ise ka seda kogeda, kuid soovin ka hästi võistelda. Kõik minu omad on seal võitnud ja häid tulemusi saavutanud ning ega ma ei saa ka ise kehvem olla. 100 m, kaugus ja tõkkejooks on mõttes kaasa teha. Vaatame, mis kõige paremini välja tuleb.“

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.