main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Keerulistes oludes. Ott Tänak facebook

Ott Tänak katkestas reedese päeva

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
29.03.2024
16:56

Nädalavahetusel Keenias sõidetav autoralli MM-i Safari ralli reede päev algas Ott Tänakule Hyundai auto probleemidega, kuid edaspidi oli kõik kontrolli all. Paraku tuli teiselt kohalt võistluspäev katkestada.

Esimesena sõidetud 19,17 km pikkusel kiiruskatsel oli kiireim maailmameister Kalle Rovanperä. Heas tempos alustanud Ott Tänak kaotas, aga tempot ja kaotas lõpuks soomlasele 2,1 sekundiga. „Väga vähe pidamist, meil on ainult esivedu. Väga-väga raske, auto ei tööta üldse,” ütles kokkuvõttes siiski teiseks tõusnud Tänak katse lõpus.

Enne hoolduspausi sõideti päeva pikim 31,5 km pikkune kiiruskatse, kus oli taas kiireim Kalle Rovanperä. Teise aja välja sõitnud Ott Tänak kaotasid 11,1 ning jätkas kolmandal kohal. „Üritasin puhtalt läbida. Kohati oli väga-väga ohtlik, aga auto töötab hästi ja ei mingit draamat,” lausus Tänak katse lõpus.

Ennelõunaste katsete järel kaotas Ott Tänak soomlasele 16,8 sekundiga ja oli tiimikaaslase Esapekka Lappi järel kolmas. „Tegelikult oli meie esimene ring üsna hea ja polnud ühtegi draamat,“ tõdes Tänak Keenia hoolduspargis, lisades, et päris ideaalselt klappi autoga ta ei saanud, aga mis peamine, läbimised olid puhtad ja probleeme polnud.

„Meie õnn on see, et meie ees on paar autot ja tee muutub iga läbimise järel paremaks. Meie eesmärk oli vältida muresid ja alustada rallit hästi. Hetkel on raske öelda, kui keerulised on tingimused teisel läbimisel, aga kui paar keerulist hüpet välja arvata, siis üldiselt olid tingimused head.“

Kuna järgmisel katsel Lappi katkestas, siis tõusis Tänak Rovanperä järel teisels Paraku sõitis saarlane kuuendal katse kivile otsa, millelt Hyundai viskus vastu rajaäärset küngast. Tänak üritas sõitu jätkata, kuid auto oli saanud nii tugevalt kannatada, et võistlus tuli reedeks katkestada.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.