main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Esimene pall on võrgus. Irina Mägi

Kure alistas Kalevi ja võttis hooaja esimese võidu

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
29.03.2024
17:23

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas sai FC Kuressaare tänavuse hooaja esimese võidu, kui alistas koduväljakul Tallinna Kalevi 3:0.

„Emotsioonid on vaid positiivsed,“ märkis peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et Kure mängis üle hea meeskonna heade mängijatega. „Me teadsime, et Kaleviga tuleb meil printsipiaalne kohtumine, sest mängud nende vastu on olnud alati keerulised ja nii ka kujunes. Võit on poiste teene, kes täna tegutsesid väljakul ühtse meeskonnana.“

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumise avapoolaeg kulges võrdsete meeskondade heitluses. Kalevi mehed tabasid korra Kaur Kivila väravalatti, Kure mehed lõid küll olukordi, kuid väga suurt ohtu need ei kujutanud.

41. minutil teenis Kure karistuslöögi, mille Pavel Dõmov mängis lahti Aleksander Iljinile. Viimane söötis palli värava ette, kus Märten Pajunurm palli värvavavõrku suunas. Esimene poolaeg lõppeski võõrustajate 1:0 võiduga.

Teise poolaja algul oli Kalev kohati aktiivsem, kuid saarlaste kaitse pidas. 72. minutil viis Artjom Jermatšenko kauglöögist Kuressaare 2:0 ette ja 12 minutit hiljem vormistas lõppskoori Joonas Soomre.

„Esimene poolaeg oli tasavägisem ja lõime hea värava,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Vaheajal tegime mõningad korrektuurid, lõime teisel veel kaks väravat ja oleks võinud veelgi lüüa. Kalev mängib suhteliselt sirgjoonelist jalgpalli, kus on palju õhuvõitlust ja meil tuli mängida palju palli äravõtmisele. Selles osas oleme me aga tugevad. Kui nägime, et tuleb pikk pall, siis teadsime, et teise palli mängimisel oleme paremad. Seepärast meie plaan töötas.“

Roman Kožuhhovski sõnul esimese kolme kaotuse järel pead norgu ei lastud. „Probleeme ei olnud, sest me oskame töötada rasketes olukordades,“ lausus ta. „Olen poistega kaua töötan ja tean seisu. Samas ma näen, kuidas mehed trennis töötavad, kuidas nad üksteist toetavad. Omamata paljut seda, mis on teistel klubidel on meil tugev kollektiiv. Nagu eluski tulevad ette rasked perioodid ka jalgpallis ja isegi kuulsates võistkondades. See on alles meistrivõistluste algus, teame objektiivseid põhjuseid sellisele keerulisele algusele.“

Kuigi võit lisas enesekindlust polnud Kožuhhovski hinnangul vajadust meeskonda eraldi motiveerida. „Peab uskuma oma töösse ja treeneritesse ning meil usku oma mängijatesse. Siin tahan tänada fänne, sest nemad on olnud rohkem mures meeskonna erinevate olukordade pärast. Täna näitasime mängu kuidas võita,“ lausus peatreener.

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.