main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Victoria Vihman sai tänavu juba kirja ka oma koondisedebüüdi. Liisi Troska/jalgpall.ee

Teern ja Vihman alustavad koondisega EM-valikmänge

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
29.03.2024
10:12

Eesti naiste jalgpallikoondis alustab aprillis Euroopa meistrivõistluste valikturniiriga, kui avamängus minnakse võõrsil vastamisi Albaaniaga. Peatreenerid Sirje Kapper ja Anastassia Morkovkina avalikustasid 22-liikmelise koosseisu, kuhu kuuluvad ka FC Flora väravavaht Victoria Vihman ja ründaja Kristina Teern.

Eesti võistleb sõelmängudesse edasipääsu nimel ühes alagrupis Albaania ja Luksemburgiga, mõlema vastasega mängitakse kodus ja võõrsil printsiibil. FIFA edetabelis paikneb Albaania koondis 73. positsiooni, Eesti naiste koondis läheb nendega vastamisi esmakordselt.

Finaalturniirile pääseb võistlema lisaks korraldajariik Šveitsile 15 naiskonda. Edasipääsu EM-finaalturniirile teenivad A-liiga kõigi alagruppide kaks parimat naiskonda ning ülejäänud kohad mängitakse välja kaheringilistes sõelmängudes. Eesti osalusega C-liiga alagruppidest pääsevad edasi sõelmängudele võitja ning viie alagrupi peale kolm paremat 2. koha saavutanud koondist.

Naiste koondis koguneb esmaspäeval, 1. aprillil Tallinnas, kus peetakse laupäevani treeninglaagrit ja lennatakse seejärel laupäeval Tiranasse. EM-valikmängu avavile Albaania vastu kõlab teisipäeval, 9. aprillil kell 21 Air Albania Arenal.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.