main banner
Saaremaa Spordisõber logo
WRC – 2020 Monte-Carlo ralli eelvaade

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
21.01.2020
19:45

FIA autoralli maailmameistrivõistluste uhiuus hooaeg saab alguse ning meie ees on ümberjagatud pilootide punt, mis läheb vastu ralli kalendri vanimale, pingelisimale ja kahtlemata kõige kurikuulsamale sündmusele: WRC Monte Carlo 2020 rallile (23.-26. jaanuar).

Talvine kliima võib Prantsuse Alpide asfalt teedele tuua ettearvamatud olud. Piloodid võivad kokku puutuda kõigi ilmastikuoludega alustades puhtast asfaldist lõpetades lume ja jääga ning seda sageli ühe etapi jooksul.

See muudab rehvi valiku eriti raskeks ja kokkuvõttes peab tegema kompromisse. Sel aastal tõotab võidusõit tulla eriti põnev, kuna üpris suur osa ala tipp-pilootidest peab selle kurikuulsa ettevõtmisega rinda pistma ilmselt ajal, mil nad alles õpivad oma uut masinat tundma.

Ott Tänak läheb oma äsja kättevõidetud maailmameistritiitliga Hyundaisse, kus ta võistleb koos Thierry Neuville’iga, katkestades nii viimaste aastate rivaliteedi võistluses meistritiitli nimel. Ralli seitsmekordne võitja Sébastien Loeb alustab oma teist võistlus aastat i20 Coupe WRC roolis.

Toyota tuleb 2020. Võistlus hooajale vastu täielikult uuenenud rivistusega, mille eesotsas on kuuekordne maailmameister Sébastien Ogier. Tundub, et prantslase kõrval võtavad koha sisse Elfyn Evans ja mannetu 19-aastane 2019. aasta FIA WRC 2 Pro tšempion Kalle Rovanperä, kes teeb oma debüüdi WRC Auto roolis, olles ajaloo noorim tehasemeeskonna sõitja autoralli maailmameistrivõistlustel.

M-Spordis on veel kaks Soome pilooti: Esapekka Lappi saab endale meeskonnakaaslaseks Teemu Sunineni, samas kui Gus Greensmith sõidab esimest plaanitud üheksast võidusõidust Fiesta WRC roolis. Jaapani piloot Takamoto Katsuta alustab uut rallihooaega veel ühe Toyota Yaris WRC roolis.

Hyundai, M-Sport ja PH Sport on R5 autodega osalevate võistkondade seas esimesed saadikud. Meeskondade sõitjateks on vastavalt Nicolay Gryazin, Ole Christian Veiby ja Adrien Fourmaux ning Mads Østberg. R5 autodega kihutavatele erasõitjatele mõeldud FIA WRC3 klassi võistlus karussellist võtab osa 13 sõitjat. Monte Carlo ralli on ka FIA R-GT Cupi esimeseks etapiks.

Betsafe’ile antud intervjuus Kalev Kruusiga rääkis Ott Tänak, et Monte Carlo etapp on hooaja ava pauguna üks kõige keerulisemaid rallisid. ”Kuna see on hooaja esimene etapp, siis on see kõige keerulisem koht, kus alustada ja oma esimene rütm leida ning antud hetkel ka uut autot tundma õppida. Samas teeb see ehk isegi uue auto õppimise natuke lihtsamaks, kuna olud on alati keerulised ning see ei ole etapp, kus sõidetakse maksimumiga, vaid ralli, kus üritatakse strateegiliselt õigeid otsuseid teha ja stabiilselt kiire olla. Üldiselt toob see ralli lõpuks tulemusi,“ sõnas Tänak, kellele tuleb eessõitja rollis taaskord appi Martin Kangur.

2020 Monte Carlo rada

Ralli naaseb sel aastal nii alguseks kui ka tseremooniaks Monacosse ja algab katsega, mis leiab aset sadamaalal neljapäeva pärastlõunal. Meeskonnad seisavad nüüd silmitsi kahe aeglasema pimedas läbiviidava õhtuse katsega, millest esimest (Malijai – Puimichel) sõidetakse ilmselt esimest korda pärast 1994. aastat.

Kõik teised uudsed katsed – Saint-Clément-sur-Durance – Freissinières – on mis on ühendatud Hole’i ümber kolme faasilisse ahelasse, viiakse läbi reedel, mis on ralli pikim päev. Raja reljeef on sarnane 2019. aasta omale. Laupäeval tõmmatakse meeskonnad enne Prantsuse metropoli jõudmist kahe ringiga Hole’i ümbrusesse tagasi ja rada kulgeb läbi Monaco. Pühapäeval sõidetakse kaks korda, legendaarseid Col de Turini ja La Cabanette-Col de Braus’i radu. Viimasel toimub ka rallit lõpetav punktikatse.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.