main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karmo Paju lõi auvärava. Alver Kivi

Karmo Paju lõi auvärava. Alver Kivi

Vutikoondis pidi tunnistama Hiiumaa paremust

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
25.09.2022
17:49

Kärdla staadionil mängitud Saaremaa ja Hiiumaa maavõistluses jalgpallis tuli suures osas noortega mänginud saarlastel tunnistada võõrustajate 5:1 paremust.

Saaremaa meeskonna peatreener Sander Viira ütles, et mängu lõpp jättis mõnes mõttes pisut kehva tunde. „Kui sa tulemust vaatad, siis selline korralik kolakas, aga tegelikult oli mängupilt meie poolt nii esimesel, kui teisel poolajal täitsa korralik,“ märkis ta.

„Lõpuks hakkasime väsima ja võib-olla ka vahetused said lõpuks mingil määral määravaks, sest noored poisid pole sel tasemel veel mänginud. Oli näha, et tempoga kohanemine võttis aega.“

Esimesel poolajal mängu rohkem kontrollinud saarlased pidid nurgalöögi järel ühe palli väravast võtma ja 0:1 seisul mingi ka puhkama. Pärast puhkust jooksid saarlased väljakule sooviga seis viigistada, kuid lasid endale veel ühe lüüa.

0:2 kaotusseisus läks mäng juba kindlalt Saaremaa kätte ja Karmo Paju lõi ühe värava tagasi. Paraku jäi rünnakul olles tagala hõredaks ja võõrustajad lõid vasturünnakutest kolm väravat ning vormistasid lõppseis 5:1.

„Võitlesime ka kaotusseisus edasi, aga nende kolmas värav tuli natuke lollil ajal,“ tõdes Sander Viira. „Meie teine värav oli õhus ning oli näha, et nad ei olnud oma mänguga rahul. Pigem oli see meie poolt kohe tulemas. Paraku jäi väsimuse foonil neile keskväljal liiga palju ruumi. Täna sai ikkagi see otsustavaks, et nad lihtsates olukordades vigu ei teinud, meil jäid olukorrad löömata, pluss kaitses tehtud lihtsad vead. Vahe tuli sealt välja ja see käib õppimise juurde.“

Sander Viira ei osanud öelda, kui oluline oli maavõistlusmäng poistele, kuid märkis, et enamusele oli see esmakordne kogemus. „Said maitse suhu ja mängu tase kehv ei olnud,“ lausus ta. „Isegi kõrgem, kui mäng teises liigas, sest hiidlastel mängis ju ka mees, kes Euroopa väljakutel mänginud. Tunnistada hiidlaste võitu siiski kerge ei ole. Loomulikult tahaks võita, aga kui paberile vaadata, siis nad olid nimekamad, kuigi me väljakul ei tahtnud seda kuidagi tunnistada.“

Võõrustajate koondis oli formeeritud peamiselt teises liigas FC Hiiumaas mängivatest meestest, pluss mõned tugevdusest teistest võistkondadest, neist nimekaim Paide Linnameeskonna kapten Andre Frolov.

Saaremaa meeskonnas kandsid põhiraskust FC Kuressaare U21 mängijad ja U17 võistkonna noormehed. Tugevduseks olid abiks Esiliiga B-s Hiiumaa/Läänemaa meeskonnas palliv Karmo Paju ja kolmandasse liigasse kuuluva Real Unitedi väravavaht Enri Nurmik.

„Koondises olid need, kes sel hetkel saadavad ja parim võimalik koosseis,“ rääkis Sander Viira. „Eks igal ühel olid omad põhjused, kes on treeneri ametiga seotud, kes ravib vigastust, kellel on puhkust vaja. Muidu oleks meil siin 7-8 meest kindlasti juures olnud.“

Sander Viira sõnul olid mängul ka muud eesmärgid ja see oli valmistumiseks reedeseks otsustavaks liigamänguks FC Flora U19 meeskonnaga. „Valmistasime ette taktikalist poolt ja kes see nädal ei mänginud, neil oli mängupaus ja selle pealt mängule minna oli alati raskem. Ma loodan, et poisid ei lase sellest seisust pead norgu, sest suure osa mängust mängisid nad päris hästi,“ lausus peatreener.

Mängisid: Enri Nurmik, Karmo Paju, Reivo Vinter, Sander Viira, Joosep Lonks, Joosep Kobin, Rando Tarkmeel, Raul Arus, Marcus Puust, Andero Kivi, Johann Haamer, Kristofer Leedo, Jan Kallas, Sander Sirel, Karmo Metsmaa, Tristan Tasa

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.