main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tomaš Halanda rünnakul. Alver Kivi

Tomaš Halanda rünnakul. Alver Kivi

Vollemehed esimeses kodumängus külalislahkust ei ilmutanud

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
07.10.2017
19:28

Laupäeva õhtul kogunes Kuressaare spordihoonesse pea pooltuhat spordisõpra, et olla tunnistajaks Saaremaa Võrkpalliklubi ajaloolisele esimesele koduvõidule. Ja neil ei tulnud pettuda, sest TTÜ alistati 3:0.

Saaremaa võrkpallipubliku kauaoodatud unistus oma meeskonnast meistriliigas kõige kõrgematele tiitlitele mängimas on nüüd saanud teoks. Enne mängu valitsenud küsimus, kas rahvas ikka tribüünidele tuleb sai positiivse vastuse. Vollemehed ei tahtnud omaltpoolt võlgu jääda ja ühiselt tüüriti kohtumine ka võidusadamasse.

Algus oli võõrustajate poolt siiski veidi närviline ja nii jäädi kaotusseisu 1:3. Peagi saadi aga kätte 4:4 viik ja Siim Põlluääre servidest mängiti sisse edu 18:12. Peatreener Urmas Tali tõi Põlluääre asemele sisse Hindrek Pulga ja sidemängijatest vahetas Aleksander Eerma välja Alexander Tuschi. Pulk lõpetas geimi pommlöögiga 25:19.

“Esimese kodumängu algus oli natuke ärev, aga saime hakkama,” tõdes Urmas Tali. “On vaja veidi kiiremini reageerida nendele olukordadele, mis siin tekivad. Tuleb agressiivselt mängida, meie olime aga ise väga pehmed. Mehed vaatasid, et tuleb niisama ära, aga ei tule niisama ära.”

Teine geim arenes aga TTÜ meeste vedamisel. Oma panuse andsid ka saarlased Ragnar Kalde ja Chris-Karlis Lepp. Üliõpilased juhtisid 23:20 ja tundus, et kõik lõpeb neile positiivselt. Tali tõi taas sisse Põlluääre ja saarlaste parimana 10 punkti toonud Tomaš Halanda pani oma püssi paukuma ning geim võideti 27:25.

“Me vaatasime pärast esimest geimi, et mäng on ühel pool, aga niimoodi nagu me teist mängisime ei saa,” märkis peatreener. “Oli vaja rohkem emotsiooni, päris tuimalt ei saa võrkpalli mängida ja kui seda ei ole on igasuguse vastase vastu raske. Kui annad väikese võimaluse võetakse sellest kinni, antakse endast maksimum ja mäng läheb tasavägisemaks. Lihtne.”

Kolmandas geimis külalised enam vastupanu osutada ei suutnud. Saaremaa sai kohe ette ja võitis 25:13. “Poisid hakkasid ise agressiivselt tegutsema,” selgitas Urmas Tali. “Nüüd oleme kolm mängu ära mänginud, mismoodi tugevamatega mäng tulema hakkab saame näha. Igalt poolt on vaja juurde panna ja igas elemendis lisada.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.