main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tantsutüdrukud ametis. Irina Mägi

Tantsutüdrukud ametis. Irina Mägi

Vollemeeste hea mäng annab tantsutüdrukutele hoogu

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
03.12.2018
04:55

On saanud seaduspärasuseks, et mida võidukam on Saaremaa võrkpalliklubi, seda paremini tantsivad vaheajal tantsutüdrukud.

„Kui on tulnud suur geimivõit, siis on emotsioon kohe parem,“ tunnistas Saaremaa tantsutüdrukute üks eestvedajaid Heleri Soe. „Konkreetset lemmikmängijat meil seni veel pole, sest kõik mehed on väga tublid. Aga võib-olla tuleb mõni konkreetne lemmik mingis kindlas mängus, kui keegi teeb hea soorituse. Mingit erilist preemiat sellele mehele pole veel olnud. Ega me tegelikult mängijatega eriti ei suhtle, aga meil on ühised jõulu- ja hooaja lõpetamise peod.“

Hetkel on trupis 16 tüdrukut, kes õpivad koolis, on tudengid ja käivad tööl. Igal nädalal harjutatakse kaks korda, kaks korda kuus tehakse trenni ka laupäeviti ja vahel ka enne esinemisi. Koormus on suur ja ennast hoitakse korralikus sportlikus vormis. Repertuaaris on kuus kuni kaheksa tantsu ja neid vahetatakse iga poole aasta tagant, kui uus kava valmis saab. Lisaks võrkpallimängudele esinetakse ka pidudel ja üritustel kuhu kutsutakse.

Mõte tantsutüdrukute trupp kokku panna tuli Heleri Soel koos Kristin Aksaluga. Samal ajal hakkas tekkima ka Saaremaa võrkpalliklubi, kes otsis endale tantsutüdrukuid. „Saime kaks asja kokku ja ajastusega väga vedas,“ rääkis Heleri Soe.

Väljakul toimuvale elatakse kaasa väga aktiivselt. „Hüüame meestele erinevaid ergutussõnu, sest emotsioonil ei tohi lasta langeda, kui mõne punktiga maha jääme. Kui publik hüüab Saaremaa, Saaremaa, siis panustame meie ka. Ja kui mäng on võõrsil, siis ikka televiisorist vaatame,“ märkis Heleri Soe.

„Meile meeldib, kui tribüünid on rahvast täis ja see annab motivatsiooni, kui inimesed vaatavad sind. Kui prantslaste vastu oli saal täitsa täis, siis oli ikka väike närv sees küll, aga see on ainult hea. Publik on meid üha enam toetama hakanud, nad tulevad meiega kaasa ja plaksutavad aina rohkem. See ilmselt näitab, et ka meie oleme arenenud.“

Saaremaa tantsutüdrukud on valmis esinema ka mujal ja kasvõi võrkpallikoondise mängudel. „Meil endal on siht silme ees ja tahame osaleda kevadel tantsutüdrukute võistlusel, et enda tase sealses konkurentsis proovile panna,“ rääkis Heleri Soe.

Truppi kuuluvad: Aleksandra Volt, Eleri Kirikal, Feridee Sevostjanov, Heleri Soe, Iris Kirs, Karola Soe, Kristel Soe, Kristin Aksalu, Kätlin Hiiuväin, Laura Olesk, Ly-Sandra Tohter, Marju Võrno, Marily Noormägi, Näncy Reinart, Sofia Martin ja Triinu Saar.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.