main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Esimene osa joostud ja nüüd rattasõidule. Alver Kivi

Esimene osa joostud ja nüüd rattasõidule. Alver Kivi

Villu Vakra tuli duatlonis Eesti meistriks

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
21.09.2019
20:04

Laupäeval järjekorras juba 24. korda Saaremaa duatlonil selgitati ka Eesti meistrivõistluste parimad. Villu Vakra sai üldarvestuses neljanda koha, kuid sai kulla vanuseklassis 35-39.

Duatlonil tuli sportlastel joosta Kuressaare linnastaadionilt ümber lossipargi 5 km, sõita jalgrattaga  20,6 km ja joosta veel 2,5 km. Eesti meistriks krooniti Johannes Sikk, kes läbis võistlusmaa 57.05-ga. Põhidistantsi võitjana sai ta aastaks endale Kristjan Raiendi nimelise rändkarika.

Järgnesid eelmise aasta võitja Henry Räppo 57.50 ja Kristo Prangel 1:00.06-ga. Villu Vakra oli ajaga 59.36 neljas. Vanuseklassis 35-39 järgnesid talle Kristjan Silvet 1.02.37 ja Martin Kaljumäe 1:13.32-ga.

“Top kolm oleks olnud ideaalne, aga sain vähemalt ilusti lõpuni ja jõudsin selle piiri peale kuhu tahtsin,” lausus Villu Vakra. “Väga tehniline rada, palju pidi tagasipöördeid tegema ja see mängis ka rolli. Selles mõttes oli huvitav ja nõudis oskusi, ainult surumisega täna hakkama ei saanud.”

Esimese jooksuringi järel oli Villu Vakra seitsmes ja rattasõiduga tõusis ta kolmandaks, kuid lasi viimasel jooksuringil ühel konkurendil mõõduda. “Jooksus läksin niipalju panema kui tuleb, aga nii sääred kui reied olid krampis ja nägin, et täna poleks seda medalit ära võtnud, parem mees oli ees,” tõdes ta.

Villu Vakra hinnangul tuuline ilm võistlust eriti palju ei mõjutanud. “Selles mõttes oli hea, et märg ei olnud ja jalgrattaga oli turvalisem sõita,” selgitas ta. “Aga tulemuste osas ei usu, et see midagi mängis. Mulle meeldis, et vastutuules sai kõvasti sõita ja päris palju vahet vähendada.”

Villu Vakra sõnul on tema jaoks tähtis kodus võistelda ning iga triatlon või duatlon Saaremaal on teretulnud ja et Eesti meistrivõistlused on siin on tema meelest üli äge. Selle võistlusega sai ka tänavune hooaeg läbi.

“Oligi plaanis võtta aasta rahulikumalt ilma täispikata,” märkis Villu Vakra. “Põhiline milleks sai talvel vaeva nähtud olid Saarte mängud, kus oli normaalne resultaat, aga kõige paremini õnnestus augustis Soomes üks poolpikk triatlon, kus sain alla nelja tunni. Järgmise aasta plaanid ei ole veel paigas.”

Saaremaa duatloniga mälestatakse iga-aastaselt „Estonial“ hukkunud Jaan Pehki ja Kristjan Raiendit, kelle osavõtul selgitati 1994. aastal Saaremaal välja esimesed Eesti meistrid duatlonis.

Alates 1995. aastast on Saaremaa duatlon Jaan Pehki ja Kristjan Raiendi mälestusvõistlus ning samast aastast on võitjale Kristjani viimase tööandja, Malmerki poolt välja pandud rändkarikas.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.