main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ivar Truu käiku tegemas. Alver Kivi

Ivar Truu käiku tegemas. Alver Kivi

Viimast korda Iecavas

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
17.10.2017
08:20

1983. aasta novembris mängiti esimene Iecava karikaturniir kabes, mis lõppes Saaremaa võistkonna võiduga. Tookordsest esindusest ei ole Paul Antsaart ja Lea Randa enam meie hulgas, harva näeb võistlemas Jaanus Vallastet ja Hain Vaherit. Kuid Rein Kirst, Villu Kallas, Inge Vara ning Jaan Truu mängivad aktiivselt edasi.

Iecava võistluste hing läbi kõikide aastate on olnud Arnolds Šimkuss. Sel aastal otsustas ta panna võistlusele punkti ning viimaseks akordiks jäi laupäeval peetud Läti – Eesti matš 10 laual (7 meest ja 3 naist).

Juba võistkondade koosseise vaadates võis eeldada Läti kindlat võitu, sest Läti võistkonnas võistles 7 vähemalt meistrijärku omavat kabetajat; Eestil oli samaväärne järk vastu panna ainult rahvusvahelisel meistril Kaari Vainonenil. Nii tegelikult läkski ja eestlaste jaoks isegi halvemini kardetust. Natuke häiris, et ajakontrolliks oli sirgelt 20 minutit partiile, kuna aga Eesti võistlustel mängitakse juba aastaid nn. Fischeri süsteemis, kus iga tehtud käigu pealt tuleb mõtlemisaega juurde.

Mängiti ševeningeni süsteemis: ühe võistkonna liikmed järjekorras teise võistkonna kõigi liikmetega. Samamoodi mängisid ka naised, aga kahel korral.

Seitse Läti meest hõivasidki 7 paremat kohta: 1. suurmeister Laimonis Zalitis 13 (14-st), 2. meister Janis Arinš 12, 3. rahvusvahellne meister Guntars Purvinš 11, kes edestas meister Talivaldis Rumitist tänu paremale koefitsiendile. Viimaste Saaremaa kapa turniiride keskmiku Arinši nii edukas esinemine oli üllatus.

Eestlastest oli parim noor Pärnust pärit, aga Tallinnas õppiv Hendrik Tamm 6 punkti ja 8. kohaga. Saarlastest tõi Jaan Truu võistkonnale 3 ning Ivar Truu 2 punkti.

Naiste võistkonnavõistlus oli tasavägisem, kuna väga tugevate Antra Valnere ja Regina Pironeni  (mõlemal 10 p., vastavalt I ja II) kõrval oli kolmas lätlanna nõrgem ja teda edestasid kõik kolm eestlannat. Neist oli ettearvatult parim Kaari Vainonen 7 punkti ja III kohaga.

Kokkuvõttes kujunesid Läti võiduskoorideks meestel 73:25 ja naistel 22:14, kokku seega 95:39.

Jaan Truu

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.