main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võitjatena poodiumil. Alver Kivi

Võitjatena poodiumil. Alver Kivi

Vallavalitsus tunnustas võidukaid võrkpallureid

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
08.01.2018
17:20

Saaremaa vallavalitsuse liikmed avaldasid Kuressaare raekojas tunnustust detsembris Eesti karikavõitjaks tulnud Saaremaa Võrkpalliklubile.

Vallavanem Madis Kallase sõnul on pikalt on räägitud sellest, et meil peaks olema oma profimeeskond. „On olnud jalgpallimeeskond, aga on oluline, et treeningud toimuvad siin ja aitavad sellega kogukonda liita. Au ja kuulsus neile, kes selle ära tegid,“ märkis ta.

„Kindlasti oli väljakutse selline meeskond teha, aga et on pandud kokku Eesti parim meeskond….. Ma oleks olnud rahul ka poolfinaali jõudmisega, mõne võiduga kodusaalis, aga see, et kohe kõik ära võidetakse ületas ka minu kõige optimistlikumad lootused. Meele teeb heaks see, kui palju publikut saalis kohal käib.“

Saaremaa Võrkpalliklubi president Toivo Alt avaldas kõigile tänu, kes on meeskonda uskunud ja toetanud. „Loodan, et ka tulevikus leiame ühise keele. Ei ole üllatus, et me hästi mängime, positiivne on see, et inimesed on meid üles leidnud ja spordisaali tulnud,“ märkis ta.

Saaremaa võrkpalliklubi juhtkond on samal ajal pidamas läbirääkimisi teiste klubide ja võrkpalliliidu juhtkonnaga, et jääks kehtima seni toiminud tava, kus Balti liiga põhiturniiri võitja korraldab märtsi lõpus ka nelja parema meeskonna vahelise finaalturniiri.

Sel aastal võib see aga muutuda, sest hooaja eel tehti võrkpalliliidule ettepanek korraldada Eesti meeskonna võidu puhul finaalmängud Tallinnas Tondiraba hallis, kuhu mahuks 6000-7000 pealtvaatajat. Oma vastuseisu avaldasid sellele kohe Pärnu ja Saaremaa klubid. Lõplik otsus saabub järgmisel nädalal.

Hetkel liigas liidrikohta hoidva Saaremaa võrkpalliklubi mänedžer Hannes Sepp ütles, et võimalik finaalturniiri korraldamise õigus Kuressaares on klubile väga tähtis. „Esiteks saab kodupublik elada kaasa liiga nelja tugevama meeskonna kohtumistele, teiseks on meeskonnal kodusaalis eelis ja kolmandaks on oluliselt väiksemad kulud, kuna ei pea maksma sõidu ja hotelli eest,“ põhjendas ta oma seisukohta.

„Mängijatele annab kodusaal suure eelise, sest kui sa teed trenni ja mängid selles saalis, siis sa tunnetad seal igat kohta. On kindlam mängida, sest võõras saalis on valgus teine, seinad on harjumuspärasest erinevad ja lagi on madalam ning need mängivad kõik väga suurt rolli.“

Hannes Sepa sõnul pingutavad kõik meeskonnad põhiturniiri võidu nimel, et eelpool nimetatud eelis endale saada. „Muidugi pole see elu ja surma küsimus, sest kindlasti peab olema esimese nelja hulgas,“ täpsustas ta.

Üks argumente finaalturniiri mängimiseks Tallinnas Tondiraba hallis on suurem kohtade arv. „Soovitud rahvast ei saa kokku nagunii, sest Saaremaalt sõidaks sinna ainult umbes 200  fänni ning sama on Tartu ja Pärnuga. Välismängudel kaotab meeskond 80 protsenti oma toetajatest,“ leidis Hannes Sepp.

Kuressaare spordihoone tribüünid mahutavad 900 pealtvaatajat ja seni on mängudes Pärnu VK, Selver Tallinna, BIGBANK Tartu ja Rakvere VK-ga omadele kohapeal kaasa elanud 800 võrkpallisõpra. Hannes Sepp näeb võimalust suurendada kohtade arvu kergejõustikhalli arvel, nii et istuma mahuks 1500 inimest. „Tõstame kardina üles, ehitame laeni tribüüni ja saame 500 kohta julgelt juurde,“ märkis ta.

Praegu arutatakse teemat võrkpalliliidu ja teiste klubidega, pannakse kokku plussid ja miinused. „Aga arvan, et kõik läheb nii nagu vaja ja ka teised klubid on pigem meiega ühte meelt. Klubide sõna maksab väga palju ja nende seisukohast lähtuvalt tehakse ka otsus,“ tõdes Hannes Sepp.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.