main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Uus korraldustiim jätkab Saaremaa ralli traditsiooni

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
25.11.2017
06:45

Saaremaa ralli on leidnud endale uued korraldajad, kes esitasid Eesti Autospordi Liidule taotluse saamaks 12. ja 13. oktoobril 2018. aastal 51. Saaremaa ralli korraldamisõigus.

„Oleme omale viisaastaku plaani paika pannud ja tahame jõuda 55. Saaremaa rallini,“ rääkis registreerimisel oleva MTÜ Saaremaa Rally juhatuse liige Villi Pihl, kelle sõnul on plaanis ka mitmeid uuendusi, kuid need on veel toored ja nende välja käimiseks ei ole aeg veel küps.

„Kohtumistel teiste rallikorraldajate ja rallisõitjatega oleme saanud erinevaid ideid ja soovitusi. Oleme saanud seisukohti läbi sõitja ja läbi professionaalse korraldaja vaatevinkli. On mõtteid mida teha teises võtmes.“

Villi Pihl tõdes, et Saaremaa ralli korraldamine on olnud väga heal tasemel ja sama traditsiooni soovitakse jätkata. „Oleme seniste korraldajatega palju koos istunud, nad on nõu ja jõuga abiks olnud, aga korraldusmeeskonda ei tule. Aga kui on küsimusi saame nendelt alati abi küsida,“ märkis ta.

Saaremaa vallavalitsus on otsustanud ralli jätkumisele kaasa aidata ja valla 2018. aasta eelarvesse planeeritakse ralli toetuseks 30 000 kuni 50 000 eurot. Samuti on vallavalitsus valmis tagama rallijärgse teehoolduse.

Saaremaa vallavanem Madis Kallas selgitas, et Saaremaa ralli traditsiooni jätkumisest on huvitatud nii ralliringkond, kui ka saarlased ise ning seega on kohaliku omavalitsuse tugi kindlasti vajalik ja põhjendatud.

„Rallil on kogu Saaremaa jaoks positiivne mõju ja see toob siinsele majandusele märkimisväärset kasu,“ tõdes vallavanem. „Väljaspool turismihooaega on kahtlemata tegu Saaremaa kõige olulisema sündmusega. Kindlasti ei saa Saaremaa ralli ära jäämine tulla kõne alla nüüd, kus saarlane Ott Tänak on lõpetanud MM-sarja üldarvestuses kolmanda kohaga ja valitud WRC aasta sõitjaks. Seda enam, et Ott Tänaku rallikarjäär on Saaremaa ralliga tihedalt seotud ja temast on saanud ilmselt tuntuim saarlane maailmas.“

Villi Pihl hindas vallavalitsuse poolt tehtud heatahte märki, kuigi lõpliku otsuse teeb ikkagi volikogu. „Sellest meile piisab ja saame edasi minna,“ lausus ta. „Ootame volikogu positiivset suhtumist, siis on mingisugune kindlus mille baasilt hakata asja üles ehitama. Eelarve on suur, aga kasu Saaremaale veelgi suurem. On lihtsam, kui omavalitsus on juba toetamas, sest see annab signaali ka sponsoritele, et ralli on jätkusuutlik.“

51. Saaremaa ralli eelarve on üle 200 000 euro, rallikorraldajad soovivad vallalt toetust 50 000 eurot. „Suur lootus on eelarve täis saada, sest sellest sõltub ralli kvaliteet ja siin ei soovi me mingil juhul järgi anda,“ tunnistas Villi Pihl, kelle sõnul hakatakse rallile ka nimesponsorit otsima.

Ott Tänak avaldas samuti lootust, et Saaremaa ralli jätkub ja arvas, et senised korraldajad on oma tööd hästi teinud. „Nähes sel aastal, kui palju inimesi tõi ralli Saaremaale, siis kindlasti oleks hea, kui leitakse võimalus jätkata,“ rääkis rallipiloot.

„Isiklikult ei ole ma varem näinud Eesti rallil sellist publikuhuvi ja seda isegi vaatamata karmile ilmale, mis sel aastal ralli ajal oli. Ise loodan leida võimaluse kodus taas võistelda. Alati on hea anda fännidele midagi tagasi ja kodus Saaremaal võistlemise kujul töötab see väga hästi.“

 

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.