main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Urmo Talistu (vasakul) ja Koit Voojärv on jõudnud Saaremaa ühte tippu – Sõrve säärde. Erakogu

Urmo Talistu (vasakul) ja Koit Voojärv on jõudnud Saaremaa ühte tippu – Sõrve säärde. Erakogu

Urmo Talistu rattatiir ümber Saaremaa: 14 tundi ja 46 minutit

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
03.05.2020
09:02

2014. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse ajal Saaremaale rattaga tiiru peale teha lubanud Urmo Talistu viis lubaduse täide möödunud laupäeval. Mees jagas vastavalt lubadusele soovijatele laiali ka 5 kilo vorsti., kirjutab Saarte Hääl.

“Tahaks öelda seda, et kui ma olen saarlane, siis rattaga sõites tuleb tõdeda, et meie kodusaar on ikka vapustavalt ilus,” märkis Urmo Talistu, kes 332 kilomeetrit läbides veetis rajal 17 tundi ja 22 minutit, millest puhast sõiduaega tuli 14 tundi ja 46 minutit. Jalgratta spidomeeter näitas sõidu keskmiseks kiiruseks 24 km/h.

“Sõit oli ikka korralik katsumus,” võttis Talistu varahommikul alanud ja õhtul lõppenud rattasõidu kokku. Esmalt läbiti Sõrve säär ja siis liiguti mööda rannikut päripäeva kuni Kuressaareni tagasi.

“Keha pidas hästi vastu, vaim ka. Katkestamismõtet polnud kordagi,” ütles ta. Sõidumees oli ennast varustanud ka vahenditega vedelikupuuduse ja krampide vastu.

Talistu sõnul oli sellel kindlasti oma osa ka kaasasõitjatel Koit Voojärvel ja Jüri Saarel, kes kumbki distantsi kestel erinevatel lõikudel Talistule seltsi pakkusid. Samuti oli autoga kaasas hooldemeeskond, kes varustust vedas.

“Samuti ergutati mind raja ääres ja Orissaares Kalda kohvikus pakuti ka kosutavat õhtusööki,” kirjeldab Talistu oma sõitu.

Lisaks sõidule oli Talistu lubanud sõidu ajal ka soovijatele vorsti jagada. Tema sõnul kulus tal 4–5 kilo vorsti. Esimene õnnelik vorstisaaja oli Kihelkonna ja Mustjala vahel teel vastu tulnud kutsu.

Suurematest apsakatest meenutab Talistu, et ta ei osanud arvestada nii kõva vastutuulega kui teel kohati puhus. Samuti hakkas ta rattal purunema üks rehv, kuid selle vahetamise asemel võttis Talistu appi teibi ja see võte aitas tal lõpuni sõita.

“Pühendan oma sõidu liikumisaastale. Kutsun kõiki saarlasi ja turiste Saaremaal rattaga sõitma ning meie kauneid, alati küll mitte kohe nii nähtavaid vaatamisväärsusi avastama,” võttis Talistu oma retke kokku.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.