main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Punkt on teenitud. Alver Kivi

Punkt on teenitud. Alver Kivi

Trillerimäng surus Saaremaa Võrkpalliklubil selja vastu seina

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
21.03.2019
22:49

Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste poolfinaalis kaotas Saaremaa Võrkpalliklubi kodus Pärnu Võrkpalliklubile 2 tundi ja 45 minutit kestnud mängu 2:3 ja on kolme võiduni mängitavas seerias 0:2 kaotusseisus.

Peatreener Urmas Tali tunnistas, et tal ei tule esimese hooga ette, et oleks nii pika mängu varem mänginud. “Tuleb mõelda, kus midagi valesti tegime,” märkis ta. “Me ei suutnud õigetel hetkedel asju enda kasuks lahendada, tiksusime Pärnuga kaasa ja ei olnud selline mäng, mida kodus tuleks teha. Eks igalt poolt jäi vajaka. Kui ise palle ära ei löö pannakse sulle ära.”

Kuressaare spordihoones mängitud kohtumises lõppesid geimid Pärnu kasuks 26:24, 22:25, 25:23, 35:37 ja 22:20. Viiendas geimis Saaremaa eduseisul 18:17 lõi austraallane Sam Boehm kindla serviässa, kuid kohtunikud lugesid palli auti. Pärnule tõi brasiillane Chizoba Neves Atu koguni 46 punkti. “Atu on mees, kes võistkonnas kannab,” tõdes Urmas Tali, lisades, et ta on heas hoos ja mehed ei saanud talle blokki ette.

Kui Urmas Tali alustas traditsioonilise koosseisuga, siis teises geimis tõi ta sidemängija Artis Caicsi ja diagonaalründaja Siim Põlluääre asemel sisse Lukasz Makowski ja Sam Boehmi. “Kui mäng vedama ei hakanud, siis tuli midagi teha,” põhjendas peatreener tehtud sammu. “Plaan ei toiminud ja pidi midagi muutma. Proovisime läbi kõigi meeste mängida, kuid eriti edukad ei olnud. Tegime valesid otsuseid, ühes punktis olid asjad kinni, sest kui ise ära ei löö pole kedagi süüdistada.”

Sam Boehmi vastu välja vahetatud kapten Siim Põlluääre tuju oli pärast kaotust kehv. “Mängu ju oli, aga kahju,” tõdes ta, lisades, et oma mäng kuidagi ei klapi. “Pärnu võitis, sest meie rünnak oli hästi läbinähtav, kogu aeg oli kahene ees ja nad loevad meie mängu päris hästi. Midagi ei ole veel läinud, keeruline on aga võitleme edasi.”

Saaremaa edukamad olid Eddie Rivera 27, Samuel Boehm 20 ja Mihkel Tanila 13 punktiga. Kuna Pärnu võitis laupäeval kodus 3:1, siis nüüd lahutab neid finaalist vaid üks võit, mis võidakse vormistada juba pühapäeval Kuressaares.

“Peame järgmise kodumängu kindlasti võitma, et seeria edasi läheks. Praegu on keeruline öelda, et see seeria veel muutuda võiks. Igal juhul proovime, mis siin ikka,” rääkis Urmas Tali.

Teises poolfinaalis on seis Tartu Bigbanki ja Rakvere VK vahel viigis 1:1.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.