main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Andy Wilde ei jäta ühtegi MM rallit vahele. Alver Kivi

Andy Wilde ei jäta ühtegi MM rallit vahele. Alver Kivi

Toyota meeskonda toetavad erinevad rahvused

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
27.10.2019
08:05

Kui autoralli maailmameistrivõistlustel kohtad raja ääres Toyota Gazoo tiimi värvides fänni, siis ei tähenda see kindlasti seda, et tegu on eestlasega. Valik on siin mitmekesine ja võistlustel on neil erinevad iidolid.

Puna-valges särgis või nokatsis fännid kindlasti domineerivad ja enamus neist on Ott Tänak ja Martin Järveojale kaasa elavad eestlased. Aga kui tegu soomlasega, siis jälgitakse Jari-Matti Latvala tegemisi või elatakse kaasa Toyota Gazoo meeskonnale, kuna seda veab nende kaasmaalane Tommi Mäkinen.

Samas on mehi ka kaugemalt ja nii on Kris Meeke’l oma fänn, kes järgneb talle igale poole. “Ta oli reedel väga kiire ja oli oma sõiduga muljetavaldav, aga paraku läks nagu läks,” ütles Kataloonias Salous sõidetud linnakatset vaadanud inglane Andy Wilde.

“Ott Tänak on muidugi ekstraklass ja loodan, et ta tuleb maailmameistriks. Aga kõik võimalused on Toyotal veel ka konstruktorite arvestuses ja tahaks, et siin läheb ka kõik kokkuvõttes hästi.”

Samas võib sattuda kokku fänniga täiesti juhuslikult ja ühine keel sõna otseses mõttes leitakse vaatamata igasugustele vastu argumentidele. Nii võib minna, et on vaja vahetada näiteks muljeid prantslastega, kes muud keelt ei oska, inglise keelest või eesti omast rääkimata. Aga kui neilt tuleb Sebastien Ogier ja vastu kõlab Ott Tänak on sõprussild loodud, kuigi elatakse kaasa kahele suurele konkurendile.

Või kui näed kuidas veel koolieelikud katalaani poisid ja tüdrukud koos isa ja emaga kõigile kihutavatele meestel kaasa elavad ning eriti Dani Sordo möödumine ovatsioonid esile kutsub, siis konkurentide fännid plaksutavad toetavalt.

Salous on palju turiste ja puhkajaid. kui eestlaste jaoks on Ott Tänak ja Martin Järveoja rallipäevil maailmakeskpunkt, siis ei taanlased, tsehhid ega sakslased ei tea hetke tuntumast saarlasest midagi.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.