main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Torn-Pannas Fafe rallil. Sven Kollus

Torn-Pannas Fafe rallil. Sven Kollus

Torn – Pannas stardivad Ungari ERC etapil klassi liidritena

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
04.11.2020
19:55

Pärast kuuajalist pausi jätkuvad Euroopa autoralli meistrivõistlused (ERC) hooaja neljanda etapiga. Järjekorras teisele Ungari rallile on registreerunud 53 võistluspaari, kelle hulgas ka ERC3 ja ERC Junior arvestuse liidrid Ken Torn – Kauri Pannas (Fiesta Rally4). 

Saarlased on tänavu sõidetud kolmest ERC etapist võitnud oma klassides kaks ja ühel korral on finišeeritud teisena. Kolmandat korda on sel hooajal Euroopa meistrivõistlustel ees ootamas asfaldiralli, mis tähendab, et Torn – Pannas saavad taas võistelda endale mitte veel nii kodusel ehk kõval pinnasel.

Saarlased pole varem Ungaris võistelnud, sest möödunud aastal ERC sarjas debüteerinud ralli ei olnud ERC Junior etapiks. Hoolimata kogemuse puudumisest tegid eestlased võimalikult palju kodutööd, kui vaatasid ja tegid märkmeid möödunud aastal Ungaris võistelnud võistluspaaride Youtube sisevideode põhjal.

Esmased muljed Ungarist on Torn – Pannasele andnud aimu, et ees on ootamas taas rasked tingimused, sest sügisesed metsavaheteed saavad olema kindlasti libedad ning kaetud eespool startinud autode poolt teele toodud muda ja muu poriga.

Õnnestumise ja hea õnne korral on eestlastel võimalik eesootaval nädalavahetusel teha suur samm ERC Junior tiitlivõidu suunas. Nende edu kaks etappi enne ERC Junior hooaja lõppu on hispaanlaste Josep Bassas Mas – Axel Coronado Jiménez ees 27 punkti.

„Ees ootab üks äärmiselt põnev asfaldi ralli, kust ei puudu ka kruus ja muda, mis teevad olukorra kindlasti kordades keerulisemaks,“ rääkis Ken Torn. „Kuna meie viimane võistlus oli Portugalis, siis on vahe jälle omajagu pikk olnud ning esmane eesmärk on kiirelt rütmi tagasi saamine ja teisalt seda protsessi nautida.“

Kauri Pannas lisas, et arvestades maailmas valitsevat olukorda, ollakse Ungarisse ilusti kohale jõudnud ning sõidetud on ka mõned testikilomeetrid. „Väljas on sügis, mis tähendab, et  asfaldil sõidetava ralli metsavahed on maru libedad, sodised ja mudased. Sellest hoolimata saavad kõigil olema võrdsed tingimused ning nagu ikka anname endast alati parima,“ märkis kaardilugeja.

Kokku sõidetakse ERC hooaja neljandal etapil 16 kiiruskatset ja läbitakse 191,06 katsekilomeetrit.

ERC3 Junior punktiseis enne Ungari EM-etappi

1.Torn – Pannas EST 111

  1. Bassas Mas – Coronado Jiménez ESP 84
  2. Rådström – Johansson SWE 45
FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.