Tiidrek Nurme võitis Viljandi linnajooksu

Kategooriad: Kergejõustik
11.10.2016
14:46

Pühapäeva keskpäeval anti start pika traditsiooniga 61. Viljandi linnajooksule, mille 10,4 km pikkuse põhidistantsi võitis meestest keenialase Ibrahim Mukunga Wachira ees Tiidrek Nurme.

Jooks kulges algusest peale Tiidrek Nurme vedamisel, kelle tempos püsis tema treeningukaaslasest sõber keenialane Ibrahim Mukunga Wachira. “Kuna ilm oli üpris jahe ja seetõttu Mukungast eriti täna asja polnud. Jooksime koos minu juhtimisel kuni viimase tõusuni välja. Rängal Pika tänava tõusul natuke kiirendasin ning Mukunga jäi maha. Minu jaoks kontrollitud jooks,” ütles Nurme ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Nurme võitis jooksu ajaga 31.56. Mukunga kaotas talle üheksa sekundiga. “Vaatamata külmale ilmale tegi Mukunga head tööd. Temaga on tore võistelda. Minu jaoks tõstab see vaid võistluse väärtust, kui tugev konkurents ka kohal,” kiitis Nurme oma sõpra. Kolmanda koha sai Keio Kits (EMÜ SK) ajaga 33.50. Eilne Eesti pika krossi pronks Ülari Kais lõpetas neljandana ja enne maratoni Eesti meistrit Heinar Vainet sai viienda koha saarlane Ando Õitspuu.

Sel aastal Tiidrek Nurmet enam rahvajooksudel näha ei saa, sest hooaeg on tema jaoks lõppenud. Nüüd hakkab ta plaane koostama ja tegema ettevalmistusi uueks treeningtsükliks, et kevadel võtta ette poolmaratoni Eesti rekordi alistamine. Poolmaratoni Eesti rekord 1:03.00 kuulub Pavel Loskutovi nimele. “Kevadel tahan joosta kiireid aegu ka staadionil. Koostame kavad, vaatame tiimi üle ja läheme uue hoo ning motivatsiooniga edasi,” sõnas Nurme.