main banner
Saaremaa Spordisõber logo
2019. aastal Eesti esimestel meistrivõistlustel Cheerleadingus, pildil esitavad Saaremaa Tantsutüdrukud Performance Cheer kategooria kava. Tantsijad pildil (vasakult): Kätlin Hiiuväin, Ly-Sandra Tohter, Aleksandra Volt, Katriin Aksalu, Kristin Aksalu, Feridee Sevostjanov, Mia-Liise Saar, Heleri Soe. Anna Klaos

2019. aastal Eesti esimestel meistrivõistlustel Cheerleadingus, pildil esitavad Saaremaa Tantsutüdrukud Performance Cheer kategooria kava. Tantsijad pildil (vasakult): Kätlin Hiiuväin, Ly-Sandra Tohter, Aleksandra Volt, Katriin Aksalu, Kristin Aksalu, Feridee Sevostjanov, Mia-Liise Saar, Heleri Soe. Anna Klaos

Tantsutüdrukud selgitavad parimad Kuressaares

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
26.10.2020
08:17

Eesti Cheerleadingu Liit korraldab  5. detsembril Kuressaares Eesti teised meistrivõistlused Cheerleadingus ehk paremad selgitatakse tantsulisel ja akrobaatilisel alal.

Võistluste korraldaja Signe Kirt ütles, et Saaremaa kasuks otsustati, kuna Kuressaare on tänavu üks Euroopa spordilinnadest. „Seetõttu arvasime, et oleks igati sobilik need sportimisvõimalused üle vaadata ja võistlused tänavu Saaremaal korraldada,“ rääkis Kirt.

„Nii saame  cheerleading’u spordiala ka saare publikule lähemalt tutvustada ja selle võlu  demonstreerida. See on ala, mis vajab väga palju distsipliini ja harjutamist ning on lisaks kõigele muule ka efektne. Kui trenni teha, siis on see tõsine töö.“

Signe Kirti sõnul ei ole siiski tegu ainult võistlusega, kus osalevad pallimängude vaheajal esinevad tantsutüdrukud. Võistlustel on esindatud kaks võistlussuunda – Performance Cheer (tantsuline ala) ja Cheerleading (akrobaatiline ala), viimasel teevad kaasa ka noormehed.

Osaleda saab nii minide, kui täiskasvanute kategooriates ja eri tasemetel, täiendavalt on sel aastal võimalik võistelda duona. Võisteldakse erineval tasemel ja erinevates harjutustes. Kohtunikud hindavad soorituse turvalisust, kavade järgimist, elementide teostust,  tantsulisust, akrobaatilist poolt, visuaalsust, tehnikat ja sooritust. „Igal tasemel on oma elemendid, mida kohtunikud hindavad,“ selgitas Signe Kirt.

Saaremaa Tantsutüdrukute esindaja Heleri Soe ütles, et ettevalmistustega on vaikselt alustatud ja võistlustulle asutakse mõlemas kategoorias. „Eesmärk on edukalt võistelda, kuigi konkurents on kõva,“ lausus ta.

„On tähtis, et me annaks endast maksimumi ja kava õnnestuks. Kodus võistlemise võimalus on meie jaoks väga oluline. Esmalt jääb ära pikk sõit mandrile ja loodetavasti on ka koduseinad meile sellel võistlusel abiks.“

Samas on Saaremaa Tantsutüdrukutel seoses Covid-19 levikuga olnud vähe võimalusi enda vormis hoidmisega, sest tavapäraselt ei ole saanud esineda võrkpalliklubi mängudel. „Trenni oleme teinud ikka samas mahus ja muid pakkumisi on ka olnud ning loodame, et varsti saab jälle ka võrkpallimängudele,“ oli Heleri Soe lootusrikas.

Eesti meistrivõistluste kaudu on võimalik kvalifitseeruda Eestit esindama Euroopa ja maailmameistrivõistlustele Cheerleadingus! Eelmisel aastal toimunud esimestel Eesti meistrivõistlustel osales 160 sportlast, sel aastal oodatakse kaasa tegema sellest suuremat arvu.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.