main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karl Patrick Lauk liidripositsioonil. Facebook

Karl Patrick Lauk liidripositsioonil. Facebook

Tänavu üksteist võitu võtnud Karl Patrick Lauk valmistub profikarjääriks

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
25.11.2021
09:42

Prantsusmaa amatöörklubi Pro Immo Nicolas Roux sõitnud jalgrattur Karl Patrick Lauk kirjutas lõppenud hooajal enda arvele 11 võitu ja valmistub nüüd esindama Belgia profiklubi Bingoal Pauwels Sauces WB.

Karl Patrick Laugu arvele jäävad 2021. aastal etapivõit ja kokkuvõtte esikoht Tour of Estonial ning etapivõit Balti Keti velotuuril. Kreekas võitis Lauk etapi Tour of Rhodesil, Prantsusmaal tuli üks võit 1.2 kategooria ühepäevasõidul GP Nogent-sur-Oise. Viis võitu sai noor saarlane madalama kategooria sõitudel.

„Tiim on andnud mulle kõik vajaliku, võistlusprogramm oli väga hea ning millestki kunagi pole puudus olnud ja seal oli hea olla,“ rääkis Karl Patrick Lauk. „Varustus ja kõik on olnud olemas ning tasusin neile ka vastavalt. Minu tänu neile selle eest, et minusse usuti. Võite võib ju alati rohkem olla ja oleks ka võinud olla, aga mul oli võimalusi pakkuda võite oma tiimikaaslastele, et ka nemad saaks seda tunda.“

Järgmisel hooajal sõidab Karl Patrick Lauk juba Belgia profitiimis Bingoal Pauwels Sauces WB. „Tegelikult oli juba eelmine aasta mul päris hea, aga paraku jäid paljud UCI võidusõidud siis ära, minul oli aga võite hädasti vaja,“ märkis rattur.

„Tiimiga küll juba rääkisin ja suhtlesin, aga nad ei leidnud vajalikku lisarahastust, et võtta mõni võidusõitja juurde. Uurisin ka muid variante, aga covidiga seoses oli päris keeruline ja kui hakkasin kaaluma tulevikuvõimalusi oli tiim jätkuvalt minu vaateväljas.“

Tänavu tekkis Karl Patrick Laugul klubi valikul kaks varianti. „Ma ei hakanud heietama, et äkki saab kusagile mujale ja otsustasin diili ära teha. Klubi sõidab korraliku rattaga, organisatsioon on tasemel, võistluskalender on korralik ja millestki puudus seal kindlasti ei tule,“ oli ta enesekindel.

Esimest korda sai Karl Patrick Lauk profileiba maitsta 2019. aastal Equipe Continentale Groupama-FDJ meeskonnas. Ratturi sõnul segas siis läbilööki mitu erinevat asjaolu, kuid toonasega võrreldes on ta täna kogenum. „Mingeid asju oskan paremini ja targemini teha, tean nüüd, kus on õige koht suu kinni hoida või lahti teha. Eks see tulebki vanuse ja kogemusega,“ sõnas ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.