main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Daniel Fridman partiid alustamas. Alver Kivi

Daniel Fridman partiid alustamas. Alver Kivi

Suurmeister Daniel Fridman kaitses Saaremaa Malefestivali võitu

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
07.06.2021
08:14

Laupäeval ja pühapäeval Kuressaares mängitud Saaremaa II Malefestivali kiirturniiri võitis teist aastat järjest suurmeister Daniel Fridman (GER), kogudes 13 voorust 10 punkti.

Daniel Fridman sai turniiril seitse võitu ja kuus viiki ning jäi oma mänguga rahule. „Mängisin kindla peale ja suuri eksimusi ei teinud,” ütles turniiri võitja.

Teine oli lätlasest suurmeister Arturs Neikans ning kolmandana parima eestlasena väga hea mängu teinud rahvusvaheline meister Kalle Kiik. Parim naine oli kokkuvõttes seitsmendal kohal lõpetanud suurmeister Anna Ushenina (UKR). Reedese välkmale võitnud suurmeister ja turniiri favoriit Sergei Tiviakov oli kiirmales neljas. Tema komistuskiviks said kaotused Kiigelt ja suurmeister Meelis Kanepilt.

Kiirturniiril osales 80 mängijat kümnest riigist. Saarlastest oli 33. Aivar Sõrm 7, 47. Marko Siil 6, 49. Rain Kilumets 6, 75. Milde Burkova 4,5 punktiga.

Saaremaa Malefestivali korralduse kohta jätkus võitjal vaid kiidusõnu. Ta ütles, et turniire on mitmesuguseid, kuid mõni on erilisem: „Siin sa näed, et asja on hingega tehtud.”

Festivali peakorraldaja Urmas Randma ütles, et vaatamata keerulistele aegadele õnnestus üle pika aja Euroopas üks esimesi kohapeal mängitud rahvusvahelisi turniire igati. „Kui eelmisel aastal saime öelda, et õnnestus hästi, siis sel aastal õnnestus väga hästi,” ütles Randma Kuressaare rannaalal asuvas Meri hotellis mängitud turniiri kohta. Järgmine turniir toimub aasta pärast ning kui olukord lubab siis saab Randma sõnul stardinimekiri olema veelgi pikem ja esinduslikum.

Saaremaa Malefestivali korraldas klubi Treeningpartner koos arvukate toetajatega, kellest pea kõik Saaremaalt.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.