main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Spordiülekannete tulevik Orissaare spordihallis

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
28.09.2019
08:47

Korvpalliklubi Viimsi/Estover ja MTÜ Orissaare Sport alustasid koostööd Leviraga, kes teeb tehisintellektiga kaamerate abil sealsetest spordihallidest ülekandeid. Alates septembrist on Viimsis ja Orissaares peetavad turniirid otsepildis vaadatavad Levira voogedastusteenuse vahendusel.

MTÜ Korvpalliklubi Viimsi ja MTÜ Orissaare Sport sõlmisid Leviraga uueks hooajaks kokkuleppe, mille kohaselt edastatakse veebi kaudu kohaliku esindusmeeskonna mänge ning spordihallides toimuvaid turniire, kasutades automatiseeritud veebitootmist Levira tehisintellektiga kaamerate vahendusel.

„Uuenduslikud tehisintellektiga kaamerad võimaldavad otsepildis edastada kvaliteetset videopilti otse veebibrauserisse. Kaameraid juhtiv tehisintellekt jälgib iseseisvalt palli ja mängijate liikumist ning valib automaatselt välja põnevamad kordused. Tehnoloogia eesmärgiks on võimaldada ka väiksemate vaatajaskondadega mängudel jõuda hõlpsasti spordisõpradeni,“ ütles Levira innovatsiooni- ja arendusdirektor Martti Kinkar.

„Sport peab tehnoloogia arenguga kaasas käima ja selle enda kasuks tööle panema. Üheltpoolt teevad tehisintellektiga kaamerad mängud meie toetajatele veelgi paremini kättesaadavaks aga sama palju lihtsustab see klubi enda tööd, ehk me ei pea enam muretsema mängude filmimise pärast – selle teeb tehnoloogia,“ sõnas Korvpalliklubi Viimsi/Estover tegevjuht Tanel Einaste.

„Salvestuste ja otseülekannete vahendusel on meil veel üks lisa võimalus kajastada ja populariseerida sporditegevust kogu piirkonnas ja teha meie sündmused kättesaadavamaks ka nendele huvilistele kellel pole võimalik reaalajas saalis viibida. Peale selle on tehisintellekt kaamerate paigaldamine suurepärane lahendus, millega kaasajastada spordikompleksi, muutes saali ka atraktiivsemaks suurürituste korraldajatele,“ ütles MTÜ Orissaare Sport spordijuht Andla Rüütel.

Esimesed Korvpalliklubi Viimsi/Estover kontrollmängud toimusid 20.–21. septembril Viimsis Karulaugu areenal ja 27.–29. septembrini toimuvad Balti korvpalliliiga mängud Orissaare Spordihoones, kuhu mõlemasse paigaldas Levira suvel tehisintellektiga kaamerad.

Samalaadsed ülekanded hakkavad toimuma ka Eesti Maaülikooli Spordiklubi ja Rapla Sadolini spordihoonetest.

Levira

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.