main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kristiin Mets servimas. Clayton University

Kristiin Mets servimas. Clayton University

Spordistipendium 2017 Teele Treielile ja Kristiin Metsale

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
19.06.2017
13:29

Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsioon kuulutas koostöös Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi ja maakonna kohalike omavalitsustega aprilli lõpus välja spordistipendiumi konkursi kõrgkoolis õppivatele noortele.

Reedel kogunes SSMA juhatus, et otsustada ära stipendiumi saaja. Kuna laekunud oli kaks tugevat avaldust ning  väga keeruline oli üht stipendiumi kandidaati teisele eelistada, otsustas juhatus ühehäälselt sel aastal eraldada stipendium kahele noorele.  Seega läks 750-eurone stipendium jagamisele ning ühe stipendiumi suuruseks kujunes 375 eurot.

Teele Treiel õpib Tartu Ülikoolis ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimise magistriõppe I kursusel. Teele on kergejõustikuga tegelenud juba üle 17 aasta ning selle aja jooksul võitnud Eesti meistrivõistlustelt mitmeid medaleid. Ta on valitsev Eesti üliõpilasmeister ning Tartu meister kõrgushüppes. Tema isiklikuks rekordiks kõrgushüppes on 173 cm, oma rekordit loodab ta eesoleval suvehooajal parandada.

Lisaks soovib ta kaitsta 2015. aastal võidetud kõrgushüppe tiitlit Saarte mängudel Gotlandil. Samuti osaleb Teele sel suvel üliõpilaste Universiaad Taipeis. Teele on õppinud mitmeid aastaid ka välismaal ning soovib tuleval sügissemestril täiendada end Konstanzi ülikooli Saksamaal.

Kristiin Mets õpib Clayton State Universitys USA-s ärindust. Ta on tunnistatud ülikooli aasta sportlaseks, saanud väärtuslikuma mängija auhinna, on tennisevõistkonna kapten ning saanud veel rida auhindu.

Kristiin on tennise hooaja ja kooli kõrvalt töötanud ülikooli jõusaalis fitness assistendi, jõusaali manageri ja administraatorina. Ta on ka Beta Gamma Sigma Rahvusvahelise äri auühingu 2016 stipendiaat ja 2017 teise koha omanik. Kristiin on esindanud Saaremaad tennisemängus ka rahvusvaheliste Saarte mängudel.

SSMA juhatuse esimehe Mati Mäetalu kommentaar: “Mõlemad taotluse esitanud noored on olnud väga tublid nii õpingutes kui spordis ning otsuse langetamine ühe kandidaadi kasuks oli väga keeruline. Seepärast ka sel aastal selline erandlik otsus, et stipendium läks jagamisele.”

 

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.