main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Siim Pildre poistele juhtnööre jagamas. Alver Kivi

Siim Pildre poistele juhtnööre jagamas. Alver Kivi

Spordikoolis alustab tööd kolmas korvpallitreener

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
30.08.2019
07:55

Seoses korvpallihuvi suurenemisega ja Saaremaa spordikoolis uute treeninggruppide avamisega alustab algaval õppeaastal kolmanda treenerina Siim Pildre.

Spordikooli direktor Mati Mäetalu ütles, et kuna Enn Laanemäega ei saa algklasside treeningute puhul eriti arvestada, sest tal on SÜG-is kehalise kasvatuse tunnid ja Siim Hiie gruppidega on vaja teha samm edasi, siis tekkis vajadus kolmanda treeneri palkamiseks.

„Kuna poisid tahavad juba ka Eesti meistrivõistlustel käia, siis pidi lahenduse leidma,“ rääkis Mäetalu. „Kahe vanusegrupi võistlused võivad langeda ühele päevale ja nii tekib küsimus kummaga treener läheb. Seda ei saa panna lapsevanemate õlule, sest treener peab olema ikka piiri ääres, kes juhendab ja motiveerib.“

Siim Pildre palkamise soovitas Siim Hiie, kuna senine koostöö on hästi sujunud. „Mulle on oluline, kes võtab minu lapsed üle,“ lausus ta. „Me ei saa teha nii, et tuleb üks tasemel mees suure palga eest, aga töötab poole jõuga. Siim on juba laagris nende lastega kokku puutunud ja meil on olnud hea klapp. Ta paneb ka ise dressid selga.“

Mati Mäetalu lisas, et kui noorel inimesel on tahtmist ja soovi lastega tegeleda, siis tuleb see ära kasutada. „Siim Pildre on valmis ennast täiendama, ta läheb sügisel treenerikoolitusele ja detsembriks saab kätte ka treeneripaberid. On oluline, et Siim Hiie tunnetab temas tuge ja poisid tahavad temaga teha. Miks mitte anda siis see võimalus,“ selgitas direktor.

Spordikool sõlmib Siim Pildrega aastase töölepingu, mille jooksul peab ta omandama vastava kvalifikatsiooni. Kui õppeaasta näitab, et midagi ei lähe nii nagu spordikool soovib, siis tehakse kevadel teistsugused otsused.

Spordikoolis hakkab nüüd korvpallis tegutsema viis treeninggruppi ja laste arv peaks tõusma 80-90-le. Koostöös MTÜ-ga Saaremaa Korvpall hakatakse laienema ka maapiirkondadesse ja nii hakkavad treeningud toimuma esmakordselt ka Salmel.

Täpsemat infot saab aadressilt www.saarekorvpall.ee/noored.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.