main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Siim Rantanen rünnakul. Alver Kivi

Siim Rantanen rünnakul. Alver Kivi

Siim Rantanen: tahaks esiliiga ükskord ära võita

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
14.05.2020
09:04

Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste esiliigas mängiva Saaremaa meeskonna põhivedaja Siim Rantanen ütles Saaremaa Võrkpalli Liidu kodulehel antud intervjuus, et üks tema eesmärke ja soove on võita esiliiga.

Siim Rantanen on Saaremaa meeskonna taasloomisest 2016. aastal olnud selle liider. Kuigi sellekohane täpne statistika puudub, siis saab kindlalt väita, et ta on meeskonnale läbi 4 hooaja kõige rohkem punkte toonud mängija. Vähe sellest, et tegemist on meeskonna põhitegijaga, on Siim kaudselt ja otseselt seotud olnud ka Saaremaa Võrkpalli Liiduga, aidates igakülgselt kaasa klubi tegemistele, olgu selleks siis meeskonnale nõu andmise või eelarve kokku klapitamisega.

On sul seatud mingeid eesmärke võrkpallis, milleni tahaksid/võiksid jõuda?

Tahaks selle esiliiga ükskord ära võita, siis oleks minu süda rahul! Saaremaal on kahjuks inimesi, sealhulgas võrkpallureid, oluliselt vähem kui Harjumaa meeskondadel (kes peamiselt esiliigas praegu domineerivad), kellel palju rohkemate mängumeeste vahel valida, nii et see unistus saab väga keeruline olema, kuid kindlasti mitte võimatu. Tulevikus tahaksin ka rohkem rannavollet mängida.

Vaadates tagasi Saaremaa esiliigameeskonnale, siis mil moel olete tiimina arenenud siin viimaste hooaegade vältel?

Ma ei oska öelda, kas oleme mänguliselt arenenud või mitte, põhimõtteliselt oleme iga aasta olnud selline meeskond, kes rünnakul võib domineerida, kuid muud aspektid jäävad tihtipeale nõrgaks. Aga meeskonna sees oleme saanud “põhituumikuga” väga headeks sõpradeks ja alati saab palju nalja, isegi kui on pikad välissõidud jne. Samuti on tore olnud jälgida, kuidas on tulnud spordikooli kasvandikest noori tegijaid, nagu näiteks Robin Alba. Lisaks on ka nüüd veel uusi noori peale tulemas, kellest saavad kindlasti head mängumehed, kui nad viitsivad endaga vaeva näha. Loodan, et nad leiavad ikka motivatsiooni võrkpalli edasi mängida.

Sa oled väga andekas mängija – kas pole olnud tahtmist kunagi mängida mõnes meistriliiga klubis?

Ma ei pea ennast eriti andekaks – lihtsalt nende paljude aastatega, mis mängitud on, peab ju lõpuks midagi külge ka jääma. Nooremana unistasin muidugi ka meistriliigas mängimisest. Võibolla oleksin isegi kuhugile pingiotsale saanud, kui oleksin viimaseid noorteklassi aastaid vähe tõsisemalt võtnud, kuid sel ajal tegelesin rohkem muude asjadega ja võrkpall jäi tahaplaanile. Meistriliigas mängimiseks on vaja kõvasti pühendumist ja töötahet, kuid ma olen pigem selline, kes trennis teeb asju sirge jalaga ja endaga personaalselt väga ei viitsi vaeva näha.

Kui palju jõuad oma töö- ja eraelu kõrval võrkpallile pühenduda?

Suudan oma töö ja eraelu nii organiseerida, et leian enamjaolt koguaeg vajaliku aja, mida võrkpall nõuab. Eelnevatel aastatel olen pidanud mõned mängud ja treeningud seoses töökohustustega ära jätma, kuid see aasta nii pole juhtunud.

Kui kaua näed end üldse veel võrkpalli mängimas?

Niikaua kui on meeskond, kus mängida ja mängima võetakse, mängin hea meelega. Loomulikult tervis peab ka vastu pidama selleks.

Mida tahaksid muuta Saaremaa võrkpallis? Mis on need praegused valukohad?

Taaskord keeruline küsimus… Kahjuks harrastajate pool on ära vajunud. Vanasti, kui olin noorteklassis, oli Saaremaa meistrivõistlustel mitmeid ja mitmeid meeskondi ning sai väga palju mängida. Nüüd mängid 2-3 korda samade meeste vastu läbi ja ongi kõik. Iga aasta samad näod vastas kah, kellest pealekauba enamus mandril elavad saarlased. Kuidas harrastajaid juurde saada, on küsimus, millele minul vastust pole.

Mis saab Saaremaa võrkpallist tulevikus?

Väga raske öelda… Loodan, et noored siiski leiavad tee võrkpalli juurde ja neil jagub motivatsiooni seda mängida. Praegusel ajal on niipalju erinevaid vabaaja veetmise võimalusi, et tihtipeale noored ei jõua enam spordisaali. Eks noortest sõltub ka esiliiga tulevik – ilma nendeta me hakkama ei saa, sest paraku on meite saarel ressurss suhteliselt piiratud.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.