main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rünnakul Keith Pupart, kes oli meeskonna kõige resultatiivsem. Alver Kivi

Rünnakul Keith Pupart, kes oli meeskonna kõige resultatiivsem. Alver Kivi

Selveri serv murdis esimest korda Saaremaa

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
22.11.2020
19:30

Võrkpalli Credit24 Meistriliigas jäi Saaremaa Võrkpalliklubi võõrsil hätta Selver Tallinna serviga ja nii tuli tunnistada tänavu esimest korda vastase paremust, geimidega 1:3.

Peatreener Ioannis Kalmazidis ütles, et kaotuse põhjusi tuleb alati otsida kombineeritult. „Ma arvan, et nad servisid täna väga hästi ja meil olid sellega suured probleemid,“ märkis Saaremaa loots.

„Nad lõid palju ässpalle ja meie pallid lendasid lihtsalt teisele poole. Kokku teenisid nad sellisest olukorrast 17 punkti, samal ajal, kui meil oli vastu panna vaid 3 ässa. Siin tuli suur vahe.“

Omavahel olid Selver ja Saaremaa viimati kohtunud oktoobri alguses Kuressaares ja selle mängu võitis Saaremaa 3:1. Ja kuna saarlased on ka turniiritabelis kindlad liidrid võis neid hinnata ka favoriidina.

Tallinnas Audentese spordihallis mängitud kohtumise esimest geimi domineerisid aga võõrustajad. Kiirelt saadi algedu 8:5 ja hästi tegutseti vastuvõtul. Saarlased jäid hätta ka Selveri meeste serviga ja seisult 18:21 tõi Ioannis Kalmazidis Alexander Tuschi asemel sidemängija kohale väljakule Nikodem Wolanski. Pööret see aga ei toonud ja Selver võitis 25:18.

Saaremaa mehed tegid ise servil kuus viga ja vaid Hindrek Pulk lõi kaks ässa. „Tugev serv andis neile hea võimaluse mängida lihtsamalt ja kombinatsioonis serviga sujus ka Selveri rünnak. Kehva vastuvõtu pealt on keeruline edukalt rünnata,“ tõdes Ioannis Kalmazidis.

Teises geimis lõi Saaremaa sidemängija Nikodem Wolanski vedamisel oma trumbid paremini lauda. Blokikaitse ja rünnak hakkasid paremini tööle, Selveri vastuvõtt polnud enam nii hea ja kui Keith Puparti rünnakust saadi edu 20:12 oli asi vormistatud ja võideti 25:18. „Saime oma bloki paremini pidama, kuid me ei suutnud samas rütmis jätkata,“ lausus peatreener.

Kolmandas geimis võis näha Saaremaa poolel klassikat – kui midagi välja ei tule, siis ei tule üldse välja. Saaremaa jäi Evandro rünnakust blokki 7:11 kaotusseisu ja peatreener tõi tema asemel väljakule Rauno Tamme, kuid ikkagi ei toiminud midagi ja nii tuli võtta vastu kaotusnumbrid 15:25.

Neljandas geimis alustas Saaremaa Rauno Tamme, Ragnar Kalde ja Markus Uuskariga. Algkoosseisust jätkasid vaid Pupart ja Sauli Sinnkonen. Kalde rünnakust saadi ette 8:5, kuid Selver jõudis 11:11 viigini. Siis jäädi hätta Rene Teppani servidega ja hoogu sattunud pealinna meeskonda enam pidurada ei suudetud. Geim pealinlastele 25:20.

„Püüdsin leida uut rütmi ja oli ka häid momente,“ rääkis Ioannis Kalmazidis. „Uuskari oli väga hea, Tamme vastuvõtt oli tasemel ja Kalde näitas ka mõnes momendis head tegutsemist, kuid sellest täna ei piisanud.“

Nüüd seisab samade vastaste vahel ees kaks karikavõistluste poolfinaali. „Peame analüüsima oma oponenti ja vaatama eeskätt, mida me ise saaksime teha paremini,“ rääkis Ioannis Kalmazidis, lisades, et siin on märksõnaks serv.

„Peame vaatame, kuidas me saame nad ka rünnakul paremini pidama, sest nad toimetasid väga hea protsendiga. Me peame olukorda vastuvõtuga kontrollima ja elemente, mida parandada on teisigi.“

Saaremaa poolel olid resultatiivsemad Keith Pupart 15 ja Hindrek Pulk 12 punktiga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.