main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Selgusid meistrid mölkky paarismängus

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
27.08.2019
08:37

Pühapäeval, 25. augustil peeti Kaubi küla väljakutel Saaremaa avatud meistrivõistlused mölkkys, mänguviisiks paarismäng.

Haarav mäng ja ilus ilm oli kohale meelitanud 20 võistkonda 40 mängijaga. Kokku peeti 116 mängu, mängiti kahes 10 võistkonnaga alagrupis ja võistluspäev kestis 7 tundi.

Turniiri otsustava faasi esimeses poolfinaalis võitsid Virgo Kattel – Vaiko Kivi Peeter Romanov – Valeri Filipenko 3:2. Teises poolfinaalis aga Ragner Nurmik – Beto Miljand Riin Hallik – Argo Võrku 3:0.

Finaal Kattel – Kivi vs Nurmik – Miljand. Vastasseis mis kujunes pingeliseks ja võitja selgus viimases 5 mängus, mis omakorda pakkus mölkky mängu klassikat. Kattel- Kivi võistkonna alguse ebaõnn, Nurmik – Miljand võistkonna võiduviske eksimust ja löhkiminekut ning kukkumist tagasi 25 punkti peale. Kattel – Kivi uus võimalus ning ka omakorda nende eksimust võiduviskel, Nurmik – Miljand tagasitulek ning seekordse võiduviske realiseerimist ning võitu 3:2. Nii tulid Saaremaa avatud meistriteks mölkky paarismängus Ragnar Nurmik ja Beto Miljand. Teine koht Virgo Kattel – Vaiko Kivi.

Ka pronksmedali mäng oli kompromissitu ja mängiti välja tulemusega 3:2. Nii tulid Peeter Romanov – Valeri Filipenko välja kaotusseisust 0:2 ja võitsid pronksmedali duo Riin Hallik – Argo Võrk ees.

Järgnesid: 5. Tanel Raamat ja Jaanus Raamat, 6. Janar Kruuser ja Arvet Kruuser, 7. Boris Lehtjärv ja Tarvo Jõgi, 8. Cristin Lepp ja Toivo Lepp.

Mölkky hooaeg Eestis jätkub 7. septembril Tallinnas Kadriorus, kus mängitakse välja Eesti meister just paarismängus. Cristin Lepp ja Margit Lepp Eesti – Soome maavõistlusel Eesti koondisesse? Turniiril head mängu näidanud Cristin Lepal on hea võimalus pääseda

novembris Lahtis toimuvale maavõistlusele Eesti võistkonda. Samuti on koondise vaateväljas Margit Lepp, kellel seekordne turniir vahele jäi.

Tarvo Pihlas

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.