main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Silver-Alex Kelder võitluses teisel korrusel. Alver Kivi

Silver-Alex Kelder võitluses teisel korrusel. Alver Kivi

Sander Laht hakkas lööma ja Kure võitis

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
01.07.2020
23:08

Aasta aega väravapõual olnud Sander Laht lõi FC Kuressaare kasuks lõpuks kaks väravat ja meeskond alistas jalgpalli Premium liigas kodus Viljandi Tuleviku 3:0.

„Eks ta hinges kummitas,“ tunnistas Sander Laht. „Et miks ta ei tule ja aasta läks väga kiiresti, esimest korda karjääris nii pikk aasta. Tekkis küsimus, et mis ründaja ma olen, kui ei suuda lüüa, aga õnneks sai see aasta täna otsa. Liiga palju ma välja ei näidanud, aga emotsioon oli hea.“

Peatreener Roman Kožuhhovski sõnul ütles Sander Laht talle hooaja alguses, et ta ei hakka ilma fännideta väravaid laama. „Täna ta lõi kohe kaks, tegi meile kingituse ja pidas oma sõna,“ oli treener ründajaga rahul. „Me oleme oma fännidele väga tänulikud, sest nad andsid meile suure impulsi ja tundsime läbi mängu, et nad aitavad meid.“

Roman Kožuhhovski lisas, et Sander Lahe kahe värava kõrval oli veel positiivne see, et meeskond ei lasknud endale lüüa. „Neil polnud saja protsendilisi võimalusi ja poisid mängisid distsiplineeritult,“ lisas ta.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises avas Kure skoori juba 6. minutil, kui Marco Lukka andis oma väljakupoolelt pika söödu ette Tuleviku kaitseliini taha ja sinna sööstnud Laht saatis palli posti kõrvale.

  1. minutil tõrjus Tuleviku väravavaht Joonas Soomre pealelöögi Silver-Alex Kelderi jalalale ja viimane saatis mänguvahendi kindlalt võrku. 62. minutil lõi Laht pärast Kelderi tsenderdust lõppseisuks 3:0.

„Minu hinnangul võitsime teenitult,“ märkis Roman Kožuhhovski, kelle sõnul nägi ta mängijate head häälestust mängule. „Pärast kodus saadud kaotust FC Floralt oli vähe aega ja ma mõtlesin ei äkki ei ole mehed sellest korralikult välja tulnud,“ selgitas ta.

„Ometi oli valmisolek selleks mänguks väga hea. Minu hinnangul me domineerisime ja kui Tulevik oligi mingil momendil palliga rohkem, siis tänu sellele, et meie seda neile võimaldasime.“

Peatreener tegi ka mitmeid taktikalisi muutusi ja eeskätt just positsioonides. Rauno Kelder oli 9 positsioonil, sest ta annab pressingul juurde, Rauno Tutk tegutses 10 peal ja Joonas Soomre äärel. „Tunnetasime, et Rauno annab balanssi ja Soomre on äärel väga efektiivne,“ tõdes ta.

Roman Kožuhhovski sõnul ei olnud esimeses kohtumises saadud 0:5 kaotus üldsegi aktuaalne. „Me sellest ei rääkinud, sest mulle selles mängus 30 mintut meeldis ja seepärast tragöödiat ei näinud, kuigi resultaat oli kehv,“ lausus ta.

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.