main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sander Alex Liit tsenderdamas. Allan Mehik

Sander Alex Liit tsenderdamas. Allan Mehik

Sander Alex Liit: loodetavasti sain punni maha

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
17.03.2023
08:28

FC Kuressaare keskkaitsja Sander Alex Liit lõi komapäeval Paide Linnameeskonna vastu 1:0 võiduvärava, mis oli talle meeskonna eest ja Premium liigas esimene. Nüüd loodab noormees, et sai punni maha ja skoori teeb ta ka edaspidi.

„Kindlasti väga tähtis värav,“ tunnistas Sander Alex Liit. „Esiteks tulemuse poolest, sest meeskond tegi rasket tööd, et see võit kätte saada. Eelmisel aastal ma kahjuks ei löönud, aga nüüd sai loodetavasti punni pealt ära. Mul ei ole seni lihtsalt vedanud, sest tegelikult oli ka eelmisel aastal võimalusi palju. Loodan, et nüüd hakkab tulema.“

Sander Alex Liit lõi värava kohtumise 90. minutil. „Eeldasin, et tuleb pikk aut ja siis läksin kasti, et olla valmis,“ selgitas ta. „Nägin, et mängiti kiirelt lahti ja siis reageerisin. Nägin, kui Dõmov pani palli tahaposti ja siis eeldasin, et pall tuuakse eest läbi. Lepik sai sellega suurepäraselt hakkama ja jõudsin pallini enne väravavahti.“

Samas kontrollisid VAR-i kohtunikud Kure väravat päris pikalt üle ja õhus oli ju ka võimalus, et tabamus ei loe. „Olin ise selles suhtes rahulik ja olin päris kindel, et kõik on korrektne,“ sõnas Sander Alex Liit.

Meeskonnakaaslased ja treenerid olid oma noore keskkaitsja esimese võiduka värava ja tulemuse üle õnnelikud ning õnnitlesid teda. Edu puhul nõuti ka torti ja kringlit. „Kindlasti tuleb,“ lubas Liit.

Keskkaitsjana käib Sander Alex Liit tihti rünnakul ja on vastaste värava ees aktsioonis. „Treener on seda lubanud ja Romanil ei ole selle vastu midagi,“ tõdes ta. „Väljakul ikka vahetatakse kohti ja kui mina tagant ära tulen, siis ikka keegi on tolleks hetkeks minu kohal ja vastupidi ka.“

Tänaseks on Sander Alex Liit mänginud Kures ja Premium liigas ühe hooaega. Mullu mängis ta end kohe põhikoosseisu ja on sinna tihedale konkurentsile vaatamata ka jäänud. Keskkaitsja enda hinnangul on ta saanud küpsemaks ennekõike just mentaalse poole pealt, kuid pannud juurde ka füüsiliselt.

„Üldine mängu lugemine ja mängust arusaamine ning mõtteviis on saanud küpsemaks. Kuid palliga tegutsemises ja ka kaitsemängus oleks vaja veel juurde panna palju,“ leidis Sander Alex Liit.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.