main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Avatseremoonial Gotlandil. Alver Kivi

Avatseremoonial Gotlandil. Alver Kivi

Saarte mängudele Saaremaa hümni ja lipuga

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
24.11.2021
09:31

1991. aastal Ahvenamaal toimunud Saarte mängudel esimest korda võistelnud Saaremaa on esinenud Eesti lipu all ja võitjatele on mängitud Eesti hümni. Üha rohkem on aga kerkinud küsimus, miks mitte oma Albert Uustulndi kirjutatud hümni ja valla lipuga?

Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsiooni (SSMA) juhatuse esimees Mati Mäetalu ütles, et see on arutelu küsimus ning seda ei saa öelda, et nii on ja jääb. „Kevadel või järgmisel aastal oleks võimalus selles kokku leppida,“ lausus ta.

„Missugust hümni saarlasest võitjale mängitakse ja missugune lipp üles tõmmatakse on ikkagi suuresti saare enda otsustada. Eesti lipp ja hümn on jäänud peamiselt sellepärast, et sellega andis projektide taotlemisel ja riigikogust abi saamisel rõhutada, et me läheme ja esindame Eestit.“

SSMA esindus on nende aastate jooksul käinud oma delegatsiooniga Saarte mänge tutvustamas Eesti Olümpiakomitees, Riigikogu kultuurikomisjonis, on kohtutud Saaremaal kultuuriministriga ja räägitud teemal, kui tähtsad need mängud on ning keda me seal esindame.

„Mängudel osalemiseks on vaja rahalisi vahendeid ning hümn ja lipp peaks meie ettevõtmise poliitikutele maha müüma,“ põhjendas Mati Mäetalu senist Eesti lipu ja hümni mängudel kasutamist.

„Oleme püüdnud saada ka riigieelarve rea peale püsiva toetusena, aga suures pildis pole see kellelegi korda läinud, see on Saaremaa enda värk ja las pusivad seal. Kui see kõik niimoodi edasi läheb ega meil ka siis vahet ei ole, kas me mängime seal Saaremaa hümni ja tõstame enda lipu.“

Saaremaa osalemist nendel võistlustel koordineerib Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsioon, kus on 17 liiget. „See tähendab seda, et peame liikmed kokku võtma ja teemat arutama. See, et me oleme käinud Eesti lipu ja hümniga pole meile paraku soovitud tulu toonud,“ märkis Mati Mäetalu.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.