main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarte mängudega võivad liituda uued saared

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
25.06.2021
09:20

Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni (IIGA) täitevkomitee pidas virtuaalselt oma tavapärase koosoleku ja muude aktuaalsete küsimuste kõrval kerkis üles ka teema uutest võimalikest liitujatest.

Hetkel kuulub organisatsiooni 23 saart: Ahvenamaa, Alderney, Bermuda, Kaimani saared, Falklandi saared, Fääri saared, Froya, Gibraltar, Gotland, Gröönimaa, Guernsey, Hitra, Isle of Man, Isle of Wight, Jersey, Menorca, Orkney, Saaremaa, Sark, Shetland, St Helena, Western isldans ja Ynys Mon.

„Aastatel enne järgmisi mänge rõhutab täitevkomitee loovuse ja ühtekuuluvuse vajadust kõigil meie liikmessaartel,“ rääkis IIGA esimees Jorgen Pettersson. „Oleme uurinud ka võimalust lisada oma liitu uusi liikmessaari, mis võiks tuua meie mängude perekonda mitmekesisust ja uusi tugevaid külgi. Pidev eesmärk on olnud oma mängude idee ja visiooni levitamine teistele saartele, mis vastavad meie põhiseaduse nõuetele. ”

Samas keskendub organisatsiooni juhtkond oma liikmessaarte julgustamisele ja inspireerimisele erinevatel viisidel, et pärast pandeemiat tugevamalt naasta. „Kriis on meid kõiki erinevalt mõjutanud,“ lausus Jorgen Pettersson.

„Meie ees seisavad väljakutsed, millega mõned meie saared on hästi hakkama saanud, teised aga otsivad veel oma teed. Oleme selles koos ja peaksime kõik õppima oma mängude pere liikmete toodud headest näidetest. Rahvusvaheliste Saarte mängude edu taga on saared ja saarlased, kes teevad koostööd ühise eesmärgi nimel, et võistelda rahvusvahelises spordis. Tahame, et järgmised mängud Guernseyl oleksid kogu maailma uue alguse tuletorniks.“

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.